Jak przygotować się do diety, aby osiągnąć najlepsze efekty

Zakup diety lub samodzielne jej ułożenie, to pierwszy krok do wymarzonej sylwetki. Jednak do diety należy się solidnie przygotować, aby była skuteczna i aby utrzymać silną motywację od samego początku. Dzisiaj powiem Wam, jak to zrobić.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz dietę samodzielnie np. z użyciem aplikacji dziennika Kalorii, czy zamówiłaś dietę u mnie, przygotowanie do diety obejmuje kilka ważnych aspektów. Jest to nie tylko kupienie potrzebnych produktów, ale także odpowiednie rozplanowanie posiłków i przygotowanie mentalne, tak aby mieć wystarczająco dużo energii do wprowadzenia diety w życie.

Mentalne przygotowanie do diety

Bardzo ważnym punktem w przygotowaniu do diety jest wzbudzenie silnej motywacji i odpowiednie nastawienie. Moje wpisy na blogu oraz smaczne przepisy maja na celu rozbudzenie entuzjazmu i motywacji oraz przekonanie Was, że dieta może być naprawdę smaczna i przy okazji wyjątkowo skuteczna. Aby dobrze przygotować się mentalnie do diety, czytajcie moje wpisy poradnikowe>>>, historie sukcesu osób, które schudły>>> i na różne sposoby wzmacniajcie pozytywne nastawienie do diety i entuzjazm. Może pomóc Wam w tym również moja książka „Schudnij z przyjemnością”. Bez silnej motywacji nawet najlepiej ułożona dieta nie przyniesie 100 % efektów.

Polecam Wam zrobienie listy korzyści, które wynikają z przejścia na zdrową, smaczną i łatwą dietę np.

  1. będę czuć, że robię coś dobrego dla siebie
  2. będę czuć się lżejsza i zdrowsza
  3. poznam nowe, ciekawe smaki i dania
  4. zaskoczę innych, że zdrowe jedzenie nie znaczy niesmaczne jedzenie
  5. schudnę !

itp. wypisz wszystko to co wzmacnia Twoją motywację!

Aby otrzymywać moje motywujące artykuły, zapisz się na darmowy newsletter

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Zakup produktów potrzebnych do przygotowania zdrowych dań wchodzących w skład diety

Gdy układasz dietę samodzielnie, sprawdź, ile kalorii powinnaś jeść (możesz to zrobić w tej aplikacji>>>). Zaplanuj jadłospis na 1 tydzień i przygotuj się do niego.

Gdy zamawiasz dietę u mnie>>>, po otrzymaniu jadłospisu i listy zakupów, kup produkty potrzebne na co najmniej 1 dzień diety. Nie musisz od razu kupować wszystkiego, bo spędzisz cały dzień w sklepach:) Produkty, które wchodzą w skład diety są urozmaicone, aby zapewnić Wam zdrowie, uczucie sytości, dobre samopoczucie oraz zadowolić kubki smakowe. Dlatego warto spędzić trochę czasu na solidnym zaopatrzeniu spiżarki i lodówki.

Ważne uwagi dotyczące produktów wchodzących w skład diety:

  1. nie muszą być to produkty dokładnie tych producentów, które są w przepisie. To nie ma dużego znaczenia

2. zimą świeże warzywa można zastępować mrożonymi (w sklepach można kupić nawet mrożoną dynię i jarmuż) – kosztują znacznie mniej, a te świeże są niestety często pozbawione wielu cennych wartości odżywczych (zimą dojrzewają w pomieszczeniach, są długo przechowywane itp.). W okresie wiosennym, letnim i jesiennym najlepiej oczywiście kupować świeże warzywa i owoce

3. mięso z indyka można zastąpić mięsem z kurczaka i odwrotnie – wartości odżywcze są bardzo zbliżone

4. warzywa również można często zamieniać np. kalafiora na brokuła, bakłażana na cukinię, brukselki na kapustę, ale należy porównać kaloryczność warzyw w Dzienniku Kalorii, który dostajecie za darmo z moimi dietami

5. gdy w diecie występują różne rodzaje chleba (staram się urozmaicać Wasze diety) zazwyczaj można je zastąpić tym, który lubicie najbardziej np. używać chleba graham. Jednak nie należy stosować pieczywa z ziarnami i pestkami – znacznie podwyższają jego kaloryczność i zmieniają wartości odżywcze.

6. ważna uwaga dotycząca przypraw – w moich przepisach proponuję bardzo różnorodne przyprawy, aby Wasza dieta była naprawdę smaczna i ciekawa. Jeżeli którejś przyprawy nie lubisz lub nie umiesz znaleźć w sklepie, można z niej zrezygnować. Przyprawy dodawane są do potraw w znikomych ilościach, dlatego nie wpływają znacząco na wartości odżywcze diety.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o dietach, które układam, przeczytaj ten wpis>>>

Zupa ze szpinakiem Zapiekanka makaronowa z patelni Muffinki z orzechami

Rozplanowanie posiłków

Diety, które dla Was układam zostawiają Wam możliwość wyboru godzin spożywania posiłków. Każdy z Was prowadzi inny tryb życia, dlatego może dostosować jadłospis do swoich wymagań. Dania powinny być spożywane co 3-4 godziny, jednak jeżeli nie jest to możliwe ze względu na zmianowy system pracy to odstępy mogą się nieco różnić.

Moje uwagi dotyczące rozplanowania posiłków w diecie:

  1. staraj się jeść co 3-4 godziny
  2.  posiłki możesz przestawiać w razie konieczności lub gdy inny układ bardziej Ci pasuje np. możesz zamienić śniadanie z II śniadaniem, lunch możesz zamienić na deser, obiad dwudaniowy możesz rozdzielić na dwa osobne posiłki. Jednak nie spożywaj zbyt obfitych posiłków na noc (w przypadku pracy do późnych godzin wieczornych i braku możliwości podgrzania obiadu w pracy, możesz zjeść obiad wieczorem.
  3. w razie napadów głodu (co raczej się nie zdarza, bo dania które Wam proponuję są sycące) możesz przegryzać np. ogórka, rzodkiewki, kapustę – mają bardzo mało kalorii
  4. W czasie trwania diety możesz pić herbaty bez cukru i ewentualnie kawę słodzoną tabletką stewii

Odpowiednie przygotowanie się do diety sprawi, że będzie ona łatwa i naprawdę skuteczna. Za wszystkich tych, którzy rozpoczęli dietę trzymam mocno kciuki i życzę jak najwięcej optymizmu i silnej motywacji:)

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !




Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.