Analiza pierwiastkowa włosa z konsultacją dietetyczną

WPIS GOŚCINNY

Obserwujesz nadmierną utratę włosów lub wzmożoną łamliwość? Zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna? Często za taki stan odpowiada nieprawidłowa podaż składników odżywczych. Chcąc dowiedzieć się, których pierwiastków brakuje w diecie, warto wykonać analizę pierwiastkową włosów z konsultacją dietetyczną. Kiedy warto udać się do trychologa i gdzie znaleźć dobrego specjalistę?

Co to jest analiza pierwiastkowa włosa i do czego służy?

Analiza pierwiastkowa włosów to nowoczesna metoda diagnostyczna, podczas której ocenia się stan odżywienia organizmu. Często nadmierne wypadanie włosów lub pogorszenie ich kondycji to pierwszy sygnał, że w naszym organizmie brakuje pewnych makroskładników, witamin lub minerałów. Udowodniono, że skład mineralny włosów odzwierciedla stan fizjologiczny organizmu, a odpowiednie badanie umożliwia dokładną ocenę wiele parametrów. Podczas analizy pierwiastkowej włosów dochodzi do oznaczenia 29 pierwiastków w ich strukturze, m.in. wapnia, sodu, potasu, cynku, magnezu, fosforu, żelaza, czy miedzi, a także pierwiastków toksycznych: arsenu, rtęci, glinu, kadmu i ołowiu.

Jak przebiega analiza pierwiastkowa włosa?

Analizie pierwiastkowej poddawane są włosy naturalne, czyli niefarbowane i nie poddawane żadnym zabiegom chemicznym, a także czyste nie pokryte środkami do stylizacji. Trycholog wycina włosy ostrymi nożyczkami przy skórze głowy w części potylicznej. Analizie poddawane są pierwsze 3-4 cm włosa znajdujące się najbliżej skóry głowy.

Kiedy warto wykonać analizę pierwiastkową włosów?

Analiza pierwiastkowa włosa to badanie, które zaleca się wykonać, kiedy obserwujemy:

  • nadmierną utratę kosmyków,
  • problemy skórne (nie tylko na skórze głowy),
  • brak energii i częste uczucie zmęczenia,
  • zaburzenia hormonalne.

To tylko niektóre sygnały mogące świadczyć, że nie dostarczamy naszemu organizmowi kluczowych dla zdrowia składników mineralnych. Wiedza na temat tego, jakich pierwiastków brakuje w codziennej diecie, pozwala uzupełnić dietę lub zmienić nawyki. Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o kondycję swoich włosów i zdrowie organizmu, możesz zapisać się na konsultacje dietetyczne, aby upewnić się, co powinieneś zrobić.

 

Dobrym pomysłem jest jednoczesna analiza pierwiastkowa włosa z konsultacją dietetyczną. Specjalista profesjonalnie oceni uzyskane wyniki, weźmie pod uwagę stan odżywienia organizmu i udzieli konkretnych porad. Znając stan zdrowia, wiedząc o obecnych chorobach i stosowanych lekach, a także znając preferencje żywieniowe swojego pacjenta będzie mógł dopasować sugestie dietetyczne.

Gdzie umówić się na analizę pierwiastkową włosów z konsultacją dietetyczną?

Wiesz już w jakich sytuacjach warto zdecydować się na analizę pierwiastkową włosów. Pozostaje pytanie: gdzie wykonać to badanie? Znajdź w swojej okolicy trychologa, który kompleksowo zajmie kondycją Twoich włosów i skóry głowy. Jeżeli szukasz trychologa w Bydgoszczy – możesz udać się do Instytut Cosmedic. To miejsce, w którym wykonasz analizę pierwiastkową włosa z konsultacją dietetyczną. Pracują tam specjaliści, którzy kompleksowo zajmują się swoimi pacjentami.

 

Konsultacja trychologiczna zalecana jest zarówno osobom, które zmagają się z łysieniem, podrażnieniem skóry głowy, nadmiernym przetłuszczaniem, czy łuszczycą. Specjalista zajmie się postawieniem diagnozy, ustaleniem przyczyn choroby oraz dobierze skuteczne leczenie. Analizę pierwiastkową włosa może wykonać każdy, kto chce poznać stan odżywienia swojego organizmu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.