– Dietetyczne przepisy –

Dietetyczne potrawy wielkanocne – rzeżucha

Zbliżają się Święta Wielkanocne. W te dni na naszych stolach pojawiają się jajka, wędzonki, babki wielkanocne oraz.. rzeżucha: )  Jest ona świetnym dodatkiem do dań niskokalorycznych i pomoże Ci przygotować dietetyczne śniadanie wielkanocne! Dlatego dzisiejszy artykuł poświęcę właśnie tej roślince.

Rzeżucha to roślina, która powinna pojawić się na świątecznym stole każdej osoby, dbającej o zdrowie i piękny wygląd. Zawiera ona dużo łatwo przyswajalnego jodu oraz sporo witaminy C, witamin z grupy B, beta-karotenu, kwasu foliowego, siarki, potasu, magnezu, wapnia, żelaza, chromu

Aby cieszyć się w święta wyglądem i smakiem rzeżuchy, można ją kupić w sklepie lub wyhodować samemu (co szczególnie polecam!). Kiedy posiać rzeżuchę, aby była odpowiednio wysoka i gęsta? Minimum na 5 dni przed świętami!

Jak posiać rzeżuchę

Do wyhodowania rzeżuchy będziesz potrzebowała:

Miseczkę wyłóż ligniną (możesz ją ułożyć dnem do góry wówczas otrzymasz efektowny kopczyk rzeżuchy). Namocz ligninę i posyp ziarnami rzeżuchy. Ligninę musisz utrzymać w wilgoci, dlatego pryskaj ją wodą codziennie, a nawet kilka razy dziennie w razie potrzeby. Rzeżucha powinna po około dwóch dniach wykiełkować.

 

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

 
Exit mobile version