Dziennik odchudzania – naprawdę skuteczne odchudzanie

aplikacja

Rozpoczynając odchudzanie, mamy bardzo silną motywację i wiemy, dlaczego chcemy schudnąć. Jednak z biegiem czasu nasz cel ginie w natłoku codziennych spraw, chwilowe słabości biorą nad nami górę lub w ogóle dochodzimy do wniosku, że może wcale nie musimy schudnąć… Jedzenie, które lubimy może się przez moment wydawać o wiele ważniejsze od naszego CELU. Jeżeli borykasz się z tego typu problemami i Twoje próby wprowadzenia diety lub rozpoczęcia ćwiczeń kończą się niepowodzeniem, możesz wypróbować doskonałe narzędzie jakim jest Dziennik Odchudzania.

Czym jest Dziennik Odchudzania?

Dziennik Odchudzania to miejsce, w którym udokumentujesz dla siebie samej wszystkie kroki, które podjęłaś dla uzyskania zdrowej sylwetki i zadowolenia z siebie. Po pewnym czasie będziesz  mogła odtworzyć poszczególne etapy odchudzania  i wrócić  do tego, co przyniosło Ci najlepsze efekty oraz zweryfikować popełnione błędy.  W prosty sposób zidentyfikujesz swoje słabe punkty i te momenty w życiu, w których traciłaś motywację, poddawałaś się lub traciłaś nadzieję. W dalszym etapie odchudzania będzie Ci łatwiej je pokonać! Dziennik ten ma na celu przede wszystkim zwiększenie Twojego zaangażowania oraz podniesienie motywacji do odchudzania. O ile łatwiej jest dostrzec efekty lub popełnione błędy, jeśli wszystkie działania mamy udokumentowane!

brukselki pieczone z mozzarellą

Jeżeli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów to stosowanie Dziennika Odchudzania ułatwi Ci to zadanie! Warto skorzystać z Dziennika Odchudzania online, który znajdziesz tutaj>>> Zobacz, co daje Ci to narzędzie!

Oto zalety Dziennika Odchudzania:

  1. Ułatwia dokładne zaplanowanie i przeprowadzenie odchudzania

Jednym z powodów, dla których odchudzanie się nie udaje, jest brak konkretnego PLANU. Zakładasz, że chcesz schudnąć, ale dokładnie nie wiesz, jak chcesz to zrobić… lub wymyślasz tysiące różnych sposobów, a potem i tak  ich nie wprowadzasz w życie. Skuteczne odchudzanie wymaga planowania! I właśnie w tym miejscu pomoże Ci dziennik odchudzania, w którym zapiszesz wszystkie swoje założenia oraz w jaki sposób chcesz je wszystkie zrealizować. Pisemne deklaracje działają na naszą psychikę i mają dużą siłę motywującą.  Będziesz mogła potem weryfikować swoje postępy!

  1. Dokumentuje cały proces odchudzania

To jedna z najważniejszych zalet Dziennika. W dzienniku każdego dnia zapisujesz, co zjadłaś i ile ćwiczyłaś. Piszesz również o tym, jak się czułaś w danym dniu, jak minął Ci dzień, czy dużo się denerwowałaś… możesz uwiecznić wszystko to, co wydaje Ci się istotne. Często same te notatki powodują, że zmieniasz swoje przyzwyczajenia, bo wreszcie możesz zobaczyć, ile tak naprawdę z siebie dajesz! Przed rozpoczęciem odchudzania można  przez kilka dni zapisywać swoje standardowe posiłki i wszystkie formy ruchu, które pojawiły sie w ciągu całego dnia . Taka analiza na dobry początek pokaże Ci, co powinnaś zmienić.

  1. Ułatwia zidentyfikowanie przyczyn niepowodzeń

Jak często wydaje Ci się, że już zrobiłaś wszystko, co mogłaś a i tak nie możesz schudnąć? Nie masz pojęcia, w czym tkwi przyczyna Twoich trudności? Dziennik pomoże Ci w odszukaniu przyczyn i wprowadzeniu korzystnych zmian!

Czasami oszukujesz sama siebie mówiąc, że przecież nic nie jadłaś ,a miedzy posiłkami przegryzasz czekoladki lub popijasz słodkie gazowane napoje. Dziennik Odchudzania odkryje wszystkie te przekręty!:)

  1. Jest doskonałym narzędziem motywującym.

W Dzienniku Odchudzania wypisujesz wszystkie powody, dla których chcesz schudnąć i wszystkie czynniki, które Cię do tego zmotywowały. Kiedy masz to wszystko na piśmie, możesz każdego dnia (najlepiej rano) przypomnieć sobie, dlaczego tak bardzo chcesz schudnąć i zastanowić się w chwilach słabości, czy warto z tego wszystkiego zrezygnować dla jakiegoś cukierka?

attractive woman in geans on white background

attractive woman in geans on white background

  1. Zwiększa Twoją systematyczność

Sama dobrze wiem, jak trudno czasami być naprawdę systematycznym. Niektórzy mają tą cechę w genach, ale co możesz zrobić jeśli takiej cechy nie posiadasz? Tu również pomoże Ci Dziennik.

W Dzienniku Odchudzania w każdym dniu zapisujesz wszystko, co zjadłaś i ile ćwiczyłaś. To wyzwala samoistnie konieczność systematycznego planowania i wcielania tych planów w życie. Kiedy widzisz, że plan nie został wykonany możesz przerzucić zadania na kolejny dzień, jednak zawsze systematycznie weryfikujesz, to co zrobiłaś. To już jest milowy krok w kierunku osiągnięcia Twojego wymarzonego celu!

  1. Umacnia w wytrwałym dążeniu do celu

Konkretny plan działania, silna motywacja i zwiększona systematyczność uzyskane dzięki zapiskom w Dzienniku Odchudzania doprowadzają do tego, że Twoja wytrwałość zostaje mocno wyćwiczona:)

Kiedy codzienne notatki w Dzienniku staną się dla Ciebie przyjemnym nawykiem,  wówczas możesz być przekonana, że Twoja wytrwałość będzie wynagrodzona:)

  1. Daje możliwość odreagowania w trudnych chwilach

Każda z nas ma czasami trudniejsze momenty.  Dobrze jest wówczas odreagować złe emocje.. można to robić na różne sposoby, jednak bardzo pomocny okazuje się pamiętnik, w którym wyżalamy się nie zawracając nikomu głowy naszymi problemami. Dziennik Odchudzania może stać się da Ciebie pamiętnikiem, gdzie będziesz mogła wyrzucić z siebie wszystkie smutki i niepowodzenia związane nie tylko z odchudzaniem.

  1. Rozwija Twoją kreatywność

Dodatkowo Twój osobisty Dziennik Odchudzania wyzwala w Tobie kreatywność. Możesz sama układać diety, tworzyć indywidualny plan odchudzania, rysować, jak chcesz wyglądać, pisać wierszyki… Po prostu baw się w odchudzanie i rozwijaj skrzydła!

Gorąco polecam skorzystanie z Dziennika Odchudzania online>>>

aplikacja

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.