– Dietetyczne przepisy –

Efekty stosowania diety odkwaszającej. Produkty i przepisy odkwaszające

Zakwaszenie organizmu to częsta przyczyna trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, czy Twój organizm może być zakwaszony oraz poznasz produkty oraz zdrowe przepisy, które pomogą przywrócić równowagę kwasowo zasadową.

Wiele osób pisze do mnie w mailach, że mimo prób ograniczenia kaloryczności diety nie udaje im się schudnąć. W takich przypadkach częstą przyczyną problemu jest zakwaszenie organizmu. Do utraty równowagi kwasowo zasadowej prowadzi dieta zbyt uboga w owoce i warzywa, spożywanie dużej ilości kawy, słodyczy i mięs.

Mechanizm zakwaszania organizmu:

Mechanizm zakwaszenia organizmu jest następujący. Szybkie tempo życia , brak odpowiednio zbilansowanej diety mogą powodować w sposób ciągły zakwaszenie organizmu, który broni się wykorzystując swoje naturalne systemy buforowe. Jeśli zakwaszenie przekracza  możliwości ochronne systemu, nadwyżka kwasów nie może być zneutralizowana i jest magazynowana w tkankach miękkich oraz stawach, w postaci bolesnych złogów, składających się głównie z soli wytrąconych z kwasów. Soki owocowo-warzywne dzięki silnym właściwościom alkalizującym idealnie nadają się do kuracji odkwaszającej organizm. Tutaj znajdziecie przepisy na zdrowe soki>>>

Objawy zakwaszenia organizmu:

Jeżeli podobne objawy występują u Ciebie, warto wprowadzić dietę zasadową i przywrócić równowagę ustrojową. Jeżeli chcesz, abym przygotowała dla Ciebie dietę odkwaszającą, zapoznaj się z moją ofertą diet>>> Zdecydowana większość moich przepisów zawiera w swoim składzie warzywa i owoce o działaniu odkwaszającym.

Produkty odkwaszające organizm

Produkty dostarczające kwasy:

Produkty powodujące powstawanie kwasów:

Zamienniki produktów kwasowych o odczynie zasadowym:

Do diety warto również wprowadzić niegazowaną wodę mineralną z dodatkiem soku z cytryny, który pomimo tego, że jest kwaśny, ma odczyn zasadowy.

Aby szybko odkwasić organizm warto pić warzywno owocowe koktajle. Przepisy na ciekawe koktajle znajdziecie w tym wpisie>>>

Można również przyspieszyć odkwaszanie organizmu stosując suplementy zawierające algi morskie. Ja polecam organiczną spirulinę z chlorellą – więcej o tym suplemencie dowiecie się tutaj>>> Jednak pamiętajmy, że suplementy nigdy nie zastąpią zdrowej zbilansowanej diety.

W diecie odkwaszającej powinny przeważać dania bezmięsne, jednak należy wprowadzić białko zwierzęce w niewielkich ilościach w postaci drobiu oraz ryb. Jeżeli chcesz, abym przygotowała taką dietę dla Ciebie, zapoznaj się z moją ofertą diet>>>.

Efekty stosowania diety odkwaszającej są nie do przecenienia:

A oto moje przykładowe przepisy, które pomogą odkwasić organizm:

Przepisy odkwaszające:

Zapiekanka z kaszy jaglanej Papryka faszerowana kaszą jaglaną i komosą Zapiekanka z komosy ryżowej
Zupa ogórkowa z kaszą jaglaną Sałatka z kiełkami Krem z buraczków

Z moich przepisów możesz również samodzielnie ułożyć dietę. Przeczytaj, jak to zrobić:

Jak samodzielnie ułożyć skuteczną dietę z moich przepisów? Poradnik

Bądź na bieżąco! Zapisz się na darmowy newsletter, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach!

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

Exit mobile version