– Dietetyczne przepisy –

Jak działa szczoteczka soniczna?

WPIS GOŚCINNY

Myślisz o zakupie szczoteczki do zębów? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się podstawowe informacje na jej temat oraz m.in. jak używać szczoteczki sonicznej. 

 

Jakie rodzaje szczoteczek do zębów wyróżniamy?

Wśród produktów do mycia zębów wyróżnia się kilka jej rodzajów tj.:

Co warto wiedzieć na temat szczoteczki sonicznej?

Wybierając szczoteczkę warto zwrócić uwagę na to jaka jest główka szczoteczki oraz włókna szczoteczki i dostosować ją do swoich wymagań. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje szczoteczka soniczna, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena waha się od 100 zł. do nawet ponad 1000 złotych, w zależności od funkcjonalności jakie posiada soniczna szczoteczka. Działanie szczoteczki sonicznej może być na baterię lub ładowanie za pomocą akumulatora. Często polecanym produktem jest szczoteczka soniczna oral b

Co ważne szczoteczek sonicznych mogą używać również dzieci. Powinny być do nich dostosowane i m.in. mieć:

Jak działa szczoteczka soniczna?

Pewnie wiele osób zastanawia się jak działają szczoteczki soniczne. Szczoteczka soniczna opiera swoją pracę na innych zasadach fizyki niż np. szczoteczki elektryczne. Dzięki temu używając szczoteczkę soniczną znika ograniczenie dotyczące kształtu główki. Przez co szczoteczki soniczne przypominają wyglądem klasyczne, manualne produkty do mycia zębów.

Druga konsekwencja to przekroczenie granicy maksymalnych obrotów dla szczoteczek rotacyjnych. Dzięki wysokiej częstotliwości drgań wibracji ulega również powietrze nawet cztery milimetry od końców włosia. Dzięki temu myć zęby szczoteczką soniczną można całą płytkę nazębną i ciężko dostępne miejsca w jamie ustnej. Mycie zębów szczoteczką soniczną jest zdecydowanie bardziej efektywne niż szczoteczką elektryczną. Szczoteczka elektryczna wykonuje bowiem znacznie mniej ruchów. 

 

Jakie produkty używacie do czyszczenia zębów i higieny jamy ustnej?

 

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Exit mobile version