Naturalny detoks sokami z owoców i warzyw

naturalny detoks sokami z owoców i warzyw

Kuracje naturalnymi sokami z owoców i warzyw to popularne metody oczyszczania organizmu z toksyn. Są łatwe do przeprowadzenia smaczne i zapewniają niezliczoną ilość korzyści zdrowotnych. Jeżeli zależy Wam na szybkim i skutecznym uwolnieniu się od nadmiaru szkodliwych substancji z organizmu, gorąco polecam właśnie świeże, surowe, niepasteryzowane soki owocowo warzywne>>>.

Badania naukowe są zgodne co do niezwykłych wartości odżywczych warzyw i owoców. Produkty roślinne nie tylko dostarczają organizmowi cennych składników pokarmowych, ale również mają oczyszczający i prozdrowotny wpływ na nasze ciało. Owoce i warzywa można z powodzeniem przyjmować w postaci soków. Najłatwiej dostępne soki to niestety soki pasteryzowane, produkowane z soków zagęszczonych, słodzone często w swoim składzie nie przypominające prawdziwych surowych soków. O tym, że to właśnie surowe naturalne soki mają zbawienny wpływ na nasz organizm, nie muszę chyba nikogo przekonywać.

Nasza wątroba bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem toksyn, ale do czasu, gdy nie jest ich zbyt dużo w organizmie. W takiej sytuacji należy jej pomóc, wprowadzając dużą ilość owoców, warzyw i soków w diecie lub stosując głodówkę.

Korzyści, których można się spodziewać po usunięciu nadmiaru toksyn z organizmu są powszechnie znane i udowodnione:

 • poprawa samopoczucia
 • zmniejszenie wagi ciała
 • poprawa kondycji skóry
 • lepszy sen
 • sprawniejsza praca organów wewnętrznych i wiele wiele innych

Bardzo często stosowaną metodą oczyszczania organizmu z toksyn jest kuracja sokami owocowo warzywnymi. Zdrowe soki z owoców i warzyw można przygotować w domu samemu – przepisy na domowe soki i kuracje oczyszczające wkrótce pojawią się na moim blogu. Dzisiaj chciałam Wam zaproponować dużo wygodniejszą alternatywę dla tych, którzy nie mają czasu lub sokowirówki.

Niedawno odkryłam fajną naturalną kurację surowymi sokami owocowo warzywnymi>>>. Jest to bardzo wygodny i łatwy sposób na oczyszczenie organizmu z nadmiaru toksyn dla zyskania energii i uczucia lekkości.

Są to trzy programy oczyszczające>>> o różnym stopniu trudności. Ja przeprowadziłam program podstawowy – jednodniowy, który jest najprostszy. Już po jednym dniu picia surowych soków poczułam bardzo dużą poprawę w funkcjonowaniu organizmu. Każdy, kto kiedyś przeprowadził głodówkę, dzień owocowy lub dzień picia samych soków wie, że po takiej kuracji naprawdę następuje przypływ ogromnej energii. Na drugi dzień po kuracji czułam się dużo lżejsza, miałam jaśniejszy umysł, cera była bardziej promienna… jestem przekonana, że po kuracji 3 dniowej efekty są jeszcze bardziej zdumiewające. Jeden dzień picia soków jest łatwy do przeprowadzenia przez każdego z nas. Nie wymaga bardzo silnej woli i wytrwałości. Podziwiam wszystkich tych, którzy wytrzymują na głodówce lub diecie owocowej czy sokowej przez 3 dni. Ja też mam wielkie postanowienie przeprowadzić trzydniową kurację sokami – jeżeli mi się uda, dam znać, jak przebiegała kuracja.

TUTAJ ZNAJDZIECIE WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT OCZYSZCZANIA ORGANIZMU NATURALNYMI SOKAMI>>>

Naturalne surowe soki>>>, które Wam proponuję, produkowane są nowatorską technologią, która pozwala na zachowanie w sokach wszystkich najcenniejszych substancji zawartych w produktach roślinnych. Nie wszystkie świeże soki maja taką samą jakość, czyli zawierają wszystkie dobroczynne substancje wydobyte z rośliny – wszystko zależy od zastosowanej technologii produkcji. I tak na przykład w przypadku świeżych surowych soków uzyskanych przy pomocy sokowirówki część pozytywnych substancji zostaje zniszczona w trakcie procesu produkcji poprzez podniesioną temperaturę, która niszczy enzymy. Z kolej wysoka prędkość obrotowa (ok.1400 obr/min.) powoduje radykalne napowietrzenie soku przez co poddany jest on niekorzystnemu działaniu oksydacji. Przy produkcji świeżych surowych soków stosowana jest trójfazowa technologia tłoczenia wolnoobrotowego, wykorzystująca miażdzenie na poziomie komórkowym, co pozwala nie tylko wydobyć z każdej komórki roślinnej  maksymalną ilość dobroczynnych substancji, ale również nie powoduje ich degradacji w trakcie procesu wyciskania. Dzięki temu soki posiadają pełną gamę dobroczynnych substancji, których przyswajalność jest kilkunastokrotnie wyższa niż form syntetycznych.

Świeże surowe soki owocowo warzywne (opis znajdziecie tutaj>>>) oprócz zdrowych węglowodanów zawierają szeroką gamę cennych witamin i minerałów, aminokwasy endogenne i egzogenne, żywe enzymy roślinne, chlorofil, antyoksydanty, kwasy omega 3, fitochemikalia i wodę pochodzącą z roślin.

Kuracja surowymi sokami owocowo-warzywnymi>>> wspomaga naturalną detoksykację organizmu, ale nie tylko – pomaga również przywrócić równowagę kwasowo zasadową. Mechanizm zakwaszenia organizmu jest następujący. Szybkie tempo życia , brak odpowiednio zbilansowanej diety mogą powodować w sposób ciągły zakwaszenie organizmu, który broni się wykorzystując swoje naturalne systemy buforowe. Jeśli zakwaszenie przekracza  możliwości ochronne systemu, nadwyżka kwasów nie może być zneutralizowana i jest magazynowana w tkankach miękkich oraz stawach, w postaci bolesnych złogów, składających się głównie z soli wytrąconych z kwasów. Soki owocowo-warzywne dzięki silnym właściwościom alkalizującym idealnie nadają się do kuracji odkwaszającej organizm. Rośliny, z których robione są proponowane przeze mnie soki>>> są specjalnie dobrane pod kątem właściwości, w tym odczynu ph –  jarmuż, szpinak, brokuły, rukolę, alfa- alfa, ogórka, limonkę, spirulinę, chlorellę czy cytrynę cechuje odczyn ph na poziomie aż 10, pozostałe składniki takie jak cukinia, sałata rzymska, sałata karbowana, papryka czy daktyle posiadają odczyn ph na poziomie 9, natomiast jabłka, rzodkiew, marchew, burak, biała rzodkiew czy pomarańcz mają odczyn ph na poziomie 8. 

Oto jak stosuje się kurację surowymi sokami z owoców i warzyw>>>:

Codziennie masz do wypicia 6 pysznych  świeżych soków.
1. Wszystkie soki mają przyporządkowany numer, który   wskazuje na kolejność spożycia
2. Soki zastępują Twoje posiłki
3. Na śniadanie wypijasz sok nr 1 a kolejne spożywasz w odstępie ok. 2 godzin
4. Sok nr 6 wypijasz na kolację co najmniej 1-2 godziny przed snem
5. Pamiętaj aby zawsze przed wypiciem wstrząsnąć dobrze butelkę z sokiem tak żeby wymieszać osad z płynem.

6. W każdym dniu trwania programu kontynuujesz wg powyższych zasad

Teraz przedstawię Wam kilka soków, które ja otrzymałam po zakupie kuracji podstawowej>>>:

 1. Mleczny orzechowiec – Nerkowce, Daktyle, Syrop z Agavy, Cynamon, różowa Sól Himalajska, Woda
 2. Cytrusowy 1 – Cytryna, Limonka, Syrop z Agawy, Kardamon, Kurkuma, Pieprz Cayenne, Woda
 3. Zielony 2 – Jarmuż, Szpinak, Nać Pietruszki, Sałata Rzymska, Seler Naciowy, Jabłko, Ogórek, Spirulina.
 4. Korzenny 3 – Burak czerwony, Marchew, Ogórek, Rzodkiew czerwona, Nać Pietruszki, Pomarańcz, Imbir
 5. Korzenny 4 – Marchew, Cukinia, Koper Włoski, Pomarańcz, Czerwona Papryka, Imbir
 6. Zielony 1 – Nać pietruszki, Ogórek, Kiełki AlfaAlfa, Mięta, Limonka, Jabłko

Wszystkie soki miały naprawdę ciekawy smak a najbardziej smakował mi sok Mleczny orzechowiec i Zielony 1.

Możecie zapoznać się z innymi sokami tutaj>>>,

Jeżeli ktoś z Was przeprowadzi kurację sokami, proszę dać znać, jak przebiegała i które soki były najsmaczniejsze:)

Życzę lekkości, wspaniałego samopoczucia i miłego dietowania:)

TUTAJ ZNAJDZIECIE WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT OCZYSZCZANIA ORGANIZMU NATURALNYMI SOKAMI>>>

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.