– Dietetyczne przepisy –

Niskokaloryczna zupa krem ze szparagów 70 kcal

Dzisiaj proponuję Wam zdrową i naprawdę niskokaloryczną zupę krem ze szparagów. Zobaczcie, co zrobić, aby jej kaloryczność obniżyć do minimum.

Zupa krem ze szparagów to prawdziwy wiosenny przysmak. Jest zdrowa, smaczna i po kilku drobnych zabiegach ma tylko 70 kcal w porcji! Dlatego warto wprowadzić ją do diety.

Tradycyjną zupę krem z białych szparagów zabiela się śmietanką i zasmażaną mąką. My wykorzystamy tylko mąkę i jogurt naturalny. Jako bazę zupy proponuję wykorzystać zdrowy bulion bez tłuszczu przygotowany według tego przepisu.

 

Niskokaloryczna zupa krem ze szparagów – 2 porcje 75 kcal

Składniki:

Przygotowanie:

Szparagi umyj i odłam zdrewniałe końce. Obierz ze skórki i odetnij główki. Zagotuj bulion i wrzuć do niego łodygi. Gotuj około 10 minut. Wrzuć główki szparagów i gotuj jeszcze 10 minut. Szparagi wyjmij z bulionu, odsącz i pokrój. Łodygi zmiksuj razem z bulionem dopraw solą i pieprzem. Podawaj udekorowane główkami szparagów i jogurtem. Życzę smacznego:)

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

Podsumowanie
Przepis
Niskokaloryczna zupa krem ze szparagów
Autor
Opublikowane
Czas przygotowania
Ocena
5 Based on 2 Review(s)
Exit mobile version