– Dietetyczne przepisy –

Podstawy wykonywania ćwiczeń fizycznych

W dzisiejszym wpisie przedstawię podstawowe zasady wykonywania ćwiczeń. Jak wszystkie wiemy ,sama dieta nie wystarcza do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Dlatego trening powinien być nieodłączną częścią całego procesu odchudzania. Jeśli ćwiczysz sama w domu możliwe, że popełniasz wiele błędów, których nawet nie jestes świadoma.

Oto podstawowe zasady, które musi znać każda odchudzająca się dziewczyna:) (i chłopak)

Nigdy nie zapominaj o rozgrzewce.

Jest to niezbędny element każdego treningu, który ograniczy do minimum ryzyko kontuzji i pozwoli na osiągnięcie maksymalnych korzyści z ćwiczeń. Rozgrzewka przygotowuje ciało do wysiłku uaktywnienia układ krążenia oraz oddechowy. To rozluźnia stawy i powoduje, że łatwiej się zginają. Rozgrzewka powinna trwać 10-15 minut.

Najważniejsza jest prawidłowa postawa.

W idealnej postawie głowa spoczywa równo pomiędzy ramionami, a podbródek nie jest wyciągnięty do przodu. Ramiona są opuszczone, a łopatki ściągnięte. Brzuch jest wciągniety, a pośladki napięte. Biodra, kolana i kostki ułożone są w jednej linii, a ciężar ciała rozłożony jest równomiernie na obie stopy. Należy uważać, aby nie prostować zbyt mocno kolan.

Jak wykonywać poszczególne ćwiczenia

Podczas wykonywania składów (tzw. przysiadów) i wypadów:

Podczas wykonywania brzuszków:

Wszystkie te punkty mają na celu zminimalizowanie ryzyka bólów lub kontuzji kręgosłupa.

Podczas ćwiczeń z hantlami:


Na zakończenie każdego treningu należy wykonać ćwiczenia rozciągające.

Mięśnie po intensywnym treningu są skurczone i naprężone, dlatego należy je rozciągnąć. Rozciąganie zwiększa napływ krwi do mięśni i rozluźnia je po wysiłku, przyspieszając regenerację; powiększa ruchomość stawów, dzięki czemu zachowujesz prawidłową sylwetkę i prawidłowo wykonujesz ćwiczenia.


Pamiętaj, aby w trakcie trwania treningu uzupełniać płyny.

Miej zawsze przy sobie butelkę niegazowanej wody mineralnej.


Warto zdobywać wiedzę na temat prawidłowego wykonywania ćwiczeń fizycznych aby ćwiczy zdrowo i schudnąć szybciej!

Trzymam kciuki za Was wszystkie!!!

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

Exit mobile version