– Dietetyczne przepisy –

Pyszna zupa szczawiowa z jajkiem

Szczaw to jeden z symboli wiosny. Dlatego proponuję Wam bardzo prostą, ale pyszną zupę szczawiową w naprawdę niskokalorycznej wersji.

Szczaw jest moim zdaniem obecnie niedoceniany. Pamiętam z dzieciństwa jak mama przygotowywała pyszną zupę szczawiową, którą tak uwielbiałam. Postanowiłam przywrócić chwałę szczawiu i przygotować lekką zupę z jego dodatkiem. Zupę ugotowałam na bazie rosołu z tego przepisu>>> i nie zabielałam jej, dzięki temu ma naprawdę mało kalorii. Dodatek jajka sprawia, że zawiera również cenne białko. Oto jak przygotować tą wiosenną lekką zupę.

Pyszna zupa szczawiowa z jajkiem – 2 duże porcje porcje po 150 kcal każda

Składniki:

Przygotowanie:

Szczaw dokładnie umyj i posiekaj. Wrzuć do garnka razem z pokrojoną marchewką i pietruszką. Dopraw do smaku solą i świeżo mielonym pieprzem. Zalej bulionem i gotuj około 20 minut. W tym czasie ugotuj jajka na twardo. Zupkę podawaj z jajkiem pokrojonym w ćwiartki. Smacznego:)

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


Podsumowanie
Przepis
Pyszna zupa szczawiowa z jajkiem
Autor
Opublikowane
Czas przygotowania
Ocena
5 Based on 1 Review(s)
Exit mobile version