– Dietetyczne przepisy –

Zdrowe mleko kokosowe – przepis

Mleczko kokosowe jest przepysznym dodatkiem do dań kuchni azjatyckiej, do kremowych deserów i ciast. Niestety mleko kokosowe dostępne w sklepach zawiera stabilizatory i emulgatory, więc zdecydowanie lepiej przygotować je samemu zwłaszcza, że jest to bardzo proste.

Zdrowe mleko kokosowe – przepis

Do przygotowania mleka kokosowego potrzebujemy tylko 200 g wiórek kokosowych, 2 litry ciepłej przegotowanej wody, blender i gazę.

Jak przygotować domowe mleko kokosowe

Wiórki zalej litrem przegotowanej ciepłej wody i odstaw na 60 minut. Przelej do blendera i zmiksuj. Przeciśnij przez gazę lub przez gęste sitko. Pozostałą papkę kokosową zalej ponownie ciepłą wodą i zmiksuj blenderem. Przeciśnij masę przez gazę i… mleczko gotowe:) Banalnie proste, a takie pyszne zdrowe i przydatne w kuchni:)

Z 200 g wiórek otrzymamy około 1,5 litra mleczka koksowego. Można je przechowywać w lodówce do 3 dni lub zamrozić – ja przelałam mleczko do zamykanego pojemnika na kostki lodu.

Polecam pyszne przepisy na wykorzystanie mleka kokosowego w diecie odchudzającej:

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


Exit mobile version