– Dietetyczne przepisy –

Dlaczego nie potrafisz schudnąć – ukryte toksyny

Jak wiemy, przyczyn nadwagi może być wiele. Jeżeli ciągle nie potrafisz znaleźć sposobu na uzyskanie szczupłej sylwetki, a lekarze nie stwierdzili u Ciebie żadnej poważnej choroby, to może się okazać, że źródłem tych kilku zbędnych kilogramów są nagromadzone w Twoim ciele toksyny!

Jeśli podejrzewasz, że to właśnie toksyczne złogi nie dają Ci schudnąć,  zastosuj błonnikową kurację! Aby oczyścić organizm, dobrze jest również zmienić dietę! Są także inne pomocne metody, które mogą przyspieszyć ten proces, ale o tym będę pisała w następnych artykułach. Teraz skupmy się na sprawie najistotniejszej – na odżywaniu. Pokaże Ci, jak w mojej diecie staram się ograniczać szkodliwe substancje do minimum!

JAK UNIKAĆ TOKSYN

Całkowite wyeliminowanie produktów zawierających toksyny jest praktycznie niemożliwe, ale nie ma co panikować. Wystarczy regularnie oczyszczać organizm z nadmiaru szkodliwych substancji. Twoje ciało dobrze sobie z nimi poradzi, jeśli mu w tym pomożesz!

Najłatwiejszym sposobem dla początkujących jest odnalezienie tych produktów, w których znajdują się konserwanty i po prostu zamienienie ich na te same, ale bez konserwantów. Czy wiesz w jak wielu produktach, uważanych za zdrowe, znajdują się konserwanty? Kiedy zaczniesz czytać ulotki informacyjne na produktach spożywczych, zrozumiesz, dlaczego jest to takie ważne. O tym, że wszelkie dania gotowe, które wystarczy tylko podgrzać, by mieć wspaniały obiadek, są konserwowane chemicznie, zapewne wiesz… warzywa w puszkach zazwyczaj nie są, ale za to są przerabiane innymi metodami, przez co nie posiadają wielu wartości odżywczych (a witaminy dla szczupłego ciała i zdrowej skóry są ZDECYDOWANIE NIEZBĘDNE!!!)

UKRYTE TOKSYNY

 Podam Ci kilka przykładów naszych największych ukrytych wrogów:

Oczywiście nie wspominam nawet o napojach gazowanych, czy gotowych sałatkach z majonezem o długim terminie ważności. Takich ukrytych „trucizn” w żywności, jaką spożywamy na co dzień, jest naprawdę wiele. Wiem to z własnych obserwacji, dlatego polecam czytanie etykietek. To może mieć zbawienny wpływ na Twoją sylwetkę!

 

Exit mobile version