Przegląd najlepszych wag łazienkowych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Regularna kontrola wagi to ważny element każdej diety. W ten sposób sprawdzisz, czy udało Ci się osiągnąć zamierzone efekty. Większość osób wykorzystuje do tego celu wagę łazienkową. To proste i tanie urządzenie, które znajdziesz w niemal każdym polskim domu, ale w sprzedaży jest też dostępny bardziej zaawansowany sprzęt diagnostyczny. Jaką wagę do łazienki warto wybrać? Oto przegląd polecanych modeli!

Zwykła waga łazienkowa – co warto wiedzieć?

Większość z nas posiada w domu zwykłą wagę łazienkową. To optymalna opcja dla osób, które chcą jedynie sprawdzić, ile obecnie ważą. Zwykłe urządzenie jest bardzo tanie, ale nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji – a te się przydają, szczególnie jeśli jesteś na diecie lub po prostu planujesz posiłki i chcesz sprawdzać, jak zmienia się twoje ciało. Do regularnej kontroli parametrów organizmu przydadzą Ci się też inne urządzenia, takie jak smartwatch – zobacz więcej poradników od Komputronik.pl, by dowiedzieć się o roli technologii w prowadzeniu zdrowego trybu życia!

Czy warto kupić wagę diagnostyczną?

Jeśli zależy Ci na dodatkowych funkcjach, to koniecznie kup wagę diagnostyczną. To specjalne urządzenia, które za pomocą innowacyjnej metody analizy impedancji bioelektrycznej (BIA) sprawdzają szereg parametrów twojego ciała. Korzystając z wagi diagnostycznej poznasz swój ciężar, ale również ilość masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie oraz parametry związane z masą kostną. Ponadto urządzenie wyliczy aktualne BMI i zapotrzebowanie kaloryczne w zależności od tego, czy chcesz schudnąć, przytyć lub utrzymać wagę.

Wagi diagnostyczne to absolutny niezbędnik w domach osób, którym zależy na zdrowym trybie życia. Ceny sprzętu z tej kategorii zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, ale warto zainwestować w droższy model, który posiada dodatkowe funkcje takie jak łączność Bluetooth, automatyczna kalibracja oraz możliwość zakładania profili poszczególnym użytkownikom.

Polecane wagi do łazienki

Jeśli szukasz solidnego sprzętu, jakim jest waga łazienkowa ranking polecanych modeli ułatwi Ci dokonanie właściwego wyboru. Oto polecane wagi diagnostyczne do łazienki!

Eufy Smart Scale C1

Eufy Smart Scale C1 to tania waga diagnostyczna, która mimo niskiej ceny posiada zaskakująco szerokie możliwości. Urządzenie podaje współczynnik BMI, ilość masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej w organizmie, a także mierzy zawartość wody. Ponadto producent przygotował zaawansowaną aplikację mobilną na iOS oraz Androida, która pozwala na prowadzenie do 16 profili różnych użytkowników i integrację pozyskanych danych z popularnymi aplikacjami zdrowotnymi.

 

Huawei Scale 3

Słynny chiński producent wypuścił na rynek pierwszą wagę diagnostyczną już kilka lat temu. Huawei Scale 3 to trzecia wersja urządzenia, wzbogacona o dodatkowe możliwości. Urządzenie mierzy wszystkie istotne parametry użytkownika, włącznie z zawartością minerałów w kościach, a do tego dzieli tkankę tłuszczową na różne rodzaje. Również i tutaj dostaniesz do dyspozycji specjalną aplikację mobilną, która ułatwia zarządzanie danymi dostarczanymi przez urządzenie. Huawei Scale 3 jest wyposażona w moduł łączności Bluetooth.

Fitbit Aria Air

Fitbit Aria Air to waga diagnostyczna z górnej półki. Za marką Fitbit stoi Google, który już od kilku lat stara się wejść na rynek urządzeń zdrowotnych. Sprzęt doskonale współdziała z aplikacją Google Fit – waga mierzy wszystkie możliwe parametry, które trafiają do bazy danych podłączonej aplikacji. Model wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz eleganckim wyglądem.

Omron BF511

Jeśli szukasz najwyższej możliwej jakości, to postaw na Omron BF511. To świetna waga diagnostyczna – jeden z najlepszych modeli na rynku. Wyróżnia się aż ośmioma czujnikami, które dokonują pomiarów nie tylko przez stopy, ale też przez ręce. Ciekawą funkcją jest pomiar metabolizmu spoczynkowego, co ułatwia zaplanowanie diety oraz wyliczenie dokładnego zapotrzebowania kalorycznego. Urządzenie przeszło przez walidację kliniczną – jego największą wadą jest relatywnie niskie maksymalne obciążenie, które wynosi ok. 150 kg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.