Czym jest dieta SIRT i czy warto ją stosować?

 ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Każda z nas pragnie być piękna, zdrowa i zachować szczupłą sylwetkę. Dlatego też sięgamy po rozmaite diety. Jest ich naprawdę tyle, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Co ciekawe diety również podlegają rozmaitym modom. Jedna z nich stała się ostatnio bardzo popularna za sprawką powszechnie znanej piosenkarki. Adele dzięki sirtfood zrzuciła ponad 40 kilogramów w stosunkowo krótkim czasie. Jej metamorfoza zachwyciła cały świat. Na czym polega dieta Adele oraz czy rzeczywiście warto sięgać po produkty z listy SIRT? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu. Zapraszam do lektury.

Czym jest dieta sirtfood?

Dietę sirtfood stworzono w Anglii. Za jej autorów uznaje się dwóch absolwentów studiów z zakresu nauk o żywieniu – Glenna Mattena oraz Aidana Gogginsa.

U podstaw ich działania dla szczupłej sylwetki leżą sirtuiny. Co to takiego? To jedno z białek, które występują w ludzkim organizmie. Niekiedy nazywa się je wręcz „genem szczupłości lub długowieczności”. Po raz pierwszy ich właściwości zostały zaobserwowane podczas badania wydłużonej żywotności drożdży.

Obaj badacze zaobserwowali, że niektóre składniki spożywcze aktywują działanie sirtuin, co przekłada się na szybsze spalanie tłuszczu oraz szybkie, spektakularne efekty w odchudzaniu. Jak to działa? Te niezwykłe białka prowadzą do lepszego wykorzystania energii w organizmie, dzięki czemu tkanka tłuszczowa znika, a my czujemy się zdrowsze i bardziej pełne sił do działania.

Zasady działania diety sirtfood

U podstaw diety sirtfood stoi wykorzystanie odpowiednich składników. Warto jednak zauważyć, że nie jest to specjalnie uciążliwa dieta, ponieważ… tak naprawdę możliwości oraz rozmaitość składników jest spora.

Matten i Goggins stworzyli wręcz specjalną listę wartościowych składników, które powinny znaleźć się w jadłospisie osoby, pragnącej zrzucić zbędne kilogramy.

Co się znalazło w tym spisie? Do najważniejszych składników zaliczają się warzywa i owoce oraz orzechy oraz przyprawy, które oferuje niejeden sklep ze zdrową żywnością jak SklepAgnex.pl. Zawsze powinniśmy stawiać na produkty od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu wiemy, że w ich składzie nie ma szkodliwych polepszaczy smaku, pestycydów lub sztucznych konserwantów.

Najważniejsze składniki to:

• papryczka chili,

• seler,

• kakao,

• jarmuż,

• oliwa z oliwek,

• gryka,

• kapary,

• czerwona cebula,

• pietruszka,

• kawa,

• zielona herbata,

• rukola,

• czerwone wino,

• truskawki,

• gorzka czekolada.

Każdy z nich to silny aktywator sirtuin. Warto zatem łączyć je i wprowadzać do zdrowej diety, żeby osiągać jak najlepsze rezultaty oraz szybko i sprawnie tracić zbędne kilogramy. Ponoć już w ciągu pierwszych 7 dni można zaobserwować solidny spadek wagi.

Inne zasady diety SIRT – o czym trzeba pamiętać?

Dieta sirtfood rozpoczyna się od restrykcyjnego pierwszego tygodnia. Wówczas można spożywać wyłącznie 1000 kcal dziennie. W kolejnych dniach można wrócić do standardowej wartości 1500-1600 kcal.

W sirtfood trzeba pamiętać o tym, że w ciągu dnia powinniśmy ograniczać się tylko do 4 posiłków – bez przekąsek i podjadania między nimi. Odstępy muszą wynosić około 1,5 godziny. Nie powinno się również jeść po godzinie 19:00. Oczywiście w każdym z posiłków należy zawrzeć jak najwięcej aktywatorów sirtuin.

Oprócz samego jadłospisu dieta zakłada sporą aktywność fizyczną. Bez niej nie można osiągnąć dobrych efektów. Nie określono precyzyjnie, jaka powinna to być aktywność. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenia należy uprawiać regularnie, przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Muszą mieć one odpowiednią intensywność i długość. W innym razie nie pomogą w sprawnym zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Czy dieta sirtfood działa?

Sirtfood stało się niezmiernie popularne dzięki celebrytom, którzy zainteresowali się tym rozwiązaniem, a w szczególności dzięki spektakularnej metamorfozie Adele.

Składniki, które wykorzystuje się w diecie, pozwalają na skomponowanie ciekawych i pełnowartościowych posiłków. Sporo przykładów zawarto w książce kucharskiej, wydanej jako efekt współpracy pomysłodawców diety z różnymi szefami kuchni. Spośród szczególnie ciekawych przykładów warto choćby wymienić pierś z kurczaka z czerwoną cebulą, jarmużem i salsą pomidorową. Pojawiają się także desery, jak choćby domowe trufle z daktyli oraz orzechów włoskich.

Wymienione przez pomysłodawców sirtfood składniki należą do wartościowych i zdrowych. Jeśli zatem zadbamy o przygotowywanie zbalansowanych posiłków z ich udziałem, zrezygnujemy z podjadania oraz zaczniemy uprawiać sport, mamy naprawdę spore szanse na zrzucenie niepotrzebnych kilogramów. Do wszystkiego trzeba oczywiście podejść z rozsądkiem. A Wy, chciałybyście przejść na dietę sirtfood?

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.