Jagody goji a odchudzanie

owoce-goji-odchudzanie

WPIS GOŚCINNY

Jagody goji pomimo tego, że mają bardzo szerokie działanie – pomagają w cukrzycy, nadciśnieniu, chorobach oczu a nawet w walce z nowotworami, to najczęściej spotkanym tematem może być jednak wpływ jagód goji na odchudzanie.

Jagody goji mają ogromny wpływ na odchudzanie i dają wspaniałe efekty, jednak należy spożywać je mądrze, gdyż zbyt duża ilość nie będzie zdrowa dla naszego organizmu. Coraz częściej możemy znaleźć diety z włączonymi do niej produktami jagód goji, jednak jak najlepiej je jeść aby schudnąć?

Spożywać je można oczywiście na wiele sposobów zarówno surowe, suszone, gotowane jak i w dodatku z innymi produktami tak jak herbata czy soki a nawet można ugotować zupę z jagód goji. Jednak najlepszym sposobem będzie jedzenie zwykłych jagód goji nieprzetworzonych jak na przykład dodawanie suszonych jagód do jogurtu.

Owoce goji są również dostępne jako suplement diety, jest to dużo wygodniejsza forma, więcej o jagodach goji w kapsułkach można przeczytać na tej stronie – http://www.diet-way.pl/jagody-goji-opinia/

Najlepsze efekty odchudzające otrzymamy jedząc od 5 do 15 gramów suszonych owoców, dokładna ilość zależy od naszej diety, masy ciała i jeszcze kilku czynników. Warto uzgodnić to z dietetykiem, gdyż każdy organizm jest inny.

Pomimo tego, że pozytywne działanie jagód goji jest znane w Chinach już od 2, 5 tysiąca lat to do Europy i reszty świata dotarły one całkiem niedawno, jednak odkąd pojawiły się na ogólnodostępnym rynku nie ma wątpliwości, a badania to tylko potwierdzają – są to najzdrowsze owoce jakie istnieją na świecie.

Jagody goji wręcz stały się symbolem naturalnego odchudzania, promowane są wraz ze zdrowym trybem życia przez takie światowy gwiazdy jak Angelina Jolie, Tom Cruise czy Madonna, dzięki czemu są jeszcze popularniejsze.

Dlaczego owoce te są niezastąpione w diecie na odchudzanie? Nie znajdziemy innego lepszego produktu, jagody mają bardzo mało kalorii a zarazem są bardzo bogate w składniki odżywcze, białko i aminokwasy, których zawiera aż 18.

Obniżają one cholesterol, poziom cukru we krwi oraz działają podobnie do błonnika i przyspieszają metabolizm, co jest bardzo częstą przyczyną nadmiernej masy ciała u kobiet szczególnie tych, które przeżywają okres menopauzy i ich organizm wyraźnie zwalnia za czym idzie zwolniona przemiana materii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.