Pozbądź się nadmiaru toksyn i schudnij cz.3

Nadmiar substancji toksycznych powoduje wiele schorzeń, w tym również nadwagę i otyłość. Usunięcie szkodliwych substancji zawsze dobrze wpływa na wygląd zewnętrzny i ułatwia zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Toksyny są wydalane przez nasz organizm różnymi drogami, również przez skórę, dlatego powiem Ci teraz, jak usunąć toksyny metodami zewnętrznymi.

Pośród substancji toksycznych możemy wyróżnić rozpuszczalne w wodzie lub w tłuszczach. Każda z tych grup jest wydalana z organizmu inną drogą. Toksyny rozpuszczalne w tłuszczach wydalane są drogą żółciową, przez gruczoły śluzowe śluzówki i gruczoły łojowe skóry. Substancje toksyczne rozpuszczalne w wodzie usuwane są przez układ moczowy, gruczoły surowicze śluzówki i gruczoły potowe skóry, a także łzy. Istotne znaczenie w wydalaniu toksyn mają także płuca, przez które wydalany jest dwutlenek węgla oraz inne toksyny lotne. Dlatego, aby skutecznie pozbywać się toksyn trzeba to robić zarówno metodami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

 

Sport

Pomaga usunąć toksyny, ponieważ pobudza krążenie i przyspiesza proces ich wydalania, przez skórę wraz z wydzielanym potem.

Nie wiem, czy zauważyłaś, że kiedy regularnie ćwiczysz, wygląd Twojej cery poprawia się i czujesz się lżejsza, piękniejsza? Dobre samopoczucie, które zapewnia Ci sport, wynika nie tylko ze zwiększenia sprawności fizycznej, ale również z przyspieszonego skutecznego wydalania toksyn z organizmu. Taką zależność bardzo wyraźnie widać po pobycie na aktywnym urlopie. Nawet jeśli podczas aktywnego wypoczynku na wczasach pijesz więcej alkoholu, to przyjęte do organizmu toksyny szybko wydalasz w czasie pływania, czy spacerowania po górach. Wracasz zazwyczaj szczuplejsza i „odnowiona”.

 

Sauna

Sauna jest doskonałym sposobem na przyspieszenie przemiany materii i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Para w saunie pobudza czynności związane z wydalaniem toksyn ze skóry. Odblokowują się gruczoły łojowe, a cera staje się gładka i zaróżowiona. Sauna bardzo pomaga w odchudzaniu, jednak niższa waga ciała zaraz po zabiegu to efekt utraty wody wraz z potem, a nie tkanki tłuszczowej. Dlatego dopiero regularne z niej korzystanie przyniesie zamierzony efekt.

 

Kąpiele usuwające toksyny

Uwielbiam ciepłe kąpiele przy świeczkach… Podam Ci „przepisy” na kąpiele, które pomogą pozbyć się szkodliwych substancji ze skóry i schudnąć.

 

Kąpiel z dodatkiem oleju

Stosujemy w niej naturalny olej z pestek winogron zamiast oliwki dla dzieci. Do wanny wypełnionej wodą dodaj dwie łyżki oleju. Ciało dobrze wymasuj gąbką.

Jak działa ta kąpiel? Ciepła woda z olejem rozpuszcza zalegający w komórkach skóry tłuszcz, w którym znajdują się toksyny. Taka kąpiel z  jest dobra dla każdej skóry, gdyż w przypadku skóry przetłuszczającej się olej jako rozpuszczalnik tłuszczów wnika w głąb skóry właściwej oczyszczając ją, zaś w przypadku skóry suchej olej wnikając w głąb skóry właściwej pozwala utrzymać w niej wodę, czyli nawilża ją.

 

Ziołowa kąpiel oczyszczająca z toksyn

Składniki:

50 g ziela skrzypu

50g kłącza tataraku

35g owoców jałowca

30g ziela tymianku

30g ziela mięty pieprzowej

Zioła zalej zimną wodą. Podgrzewaj przez 10 min i potem odstaw na 30 min. Wlej do wanny i kąp się 15 min.

Plastry detoks

Plastry detoksykujące przykleja się na stopy przed położeniem się spać, a cały proces oczyszczania odbywa się bez jakiegokolwiek wysiłku. Wypróbowałam ten sposób usuwania toksyn i byłam zaskoczona, ponieważ plastry po całej nocy są zupełnie czarne! Oto jak producenci takich plastrów opisują ich działanie: „Składniki zawarte w plastrach rozgrzewają skórę stóp, powodując rozszerzenie obecnych w nich porów, w efekcie nagromadzone toksyny pod wpływem ciśnienia osmotycznego są „wyciągane” przez skórę z krwi i układu limfatycznego. Kiedyś ludzie robili to na co dzień, chodząc boso. Odkąd jednak założyli buty, receptory na stopach nie są już praktycznie stymulowane”.

Może plastry detoks to dość kontrowersyjna metoda oczyszczania, ale ja dostrzegam ich pozytywne działanie.

 

Zaatakuj toksyny na różne sposoby i zobacz, który z nich jest dla Ciebie najskuteczniejszy. To na pewno pomoże Ci schudnąć!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.