Tabletki na odchudzanie – czy warto je stosować?

photo-1445384763658-0400939829cd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na stronach internetowych, w prasie i w telewizji można natknąć się na mnóstwo reklam środków odchudzających, które obiecują cuda. Czy jednak tak naprawdę są one w stanie pomóc w dążeniu do wymarzonej wagi i sylwetki?

Tabletki odchudzające sprzedają się bardzo dobrze – dla wielu osób samo ich zakupienie jest jednym z pierwszych kroków w zmianie, ale zasadniczo tylko wtedy, gdy będą towarzyszyły im inne skoncentrowane na celu działania, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Jakie tabletki wybrać?

Na aptecznych półkach można znaleźć najróżniejsze środki na odchudzanie. W większości przypadków są to preparaty bazujące na naturalnych ekstraktach z roślin oraz związkach, które wspierają spalanie tkanki tłuszczowej, wchłanianie się tłuszczów czy poprawiają metabolizm, na przykład zielona herbata, zielona kawa, L-karnityna, chrom, błonnik. Dostępne są również specjalne suplementy dla kobiet, które dostarczają potrzebne im witaminy i minerały.

Oprócz preparatów bez recepty dostępne są także te na receptę, głównie zawierające orlistat, który zapobiega wchłanianiu do przewodu pokarmowego tłuszczów. Decydując się na takie środki, trzeba jednak pamiętać o tym, że ich stosowanie związane jest z większym ryzykiem groźnych skutków ubocznych niż w przypadku suplementów diety.

Suplementy to nie wszystko

Jeżeli chcesz schudnąć, tabletki na odchudzanie to nie wszystko, ponieważ one jedynie pomagają w procesie chudnięcia, natomiast nie są w stanie zastąpić ćwiczeń i innych działań, które są niezbędne w procesie odchudzania. Dlatego zmiana diety na bardziej zbilansowaną, a także nawet niewielka dawka ruchu będą mogły dać naprawdę świetne rezultaty, a twoja waga będzie spadała w bezpiecznym tempie nawet 0,5-1 kilograma na tydzień – środki obiecujące spadek wyższej liczby kilogramów po prostu nie będą działały zgodnie z obietnicą lub mogą być groźne w użyciu. 

Zatem suplementy diety i inne tabletki wspomagające odchudzanie mogą pomóc w odchudzaniu i warto je stosować, by dodatkowo uzupełniać poziomy witamin i minerałów, ale też nie zastąpią one diety i ruchu, które są podstawą drogi do wymarzonej figury.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.