10 prostych sposobów na zwiększenie motywacji w odchudzaniu

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ1TwY6DIBS8b7L/YDjXBqgV7QfsT2x6QERLqtIAdrtp/PcF0ZYae9kbb96beQOO98+PKAIF1YKBQ3R3la1F0/TaKGqE7CwMNxPOS2GkErRxoMOGsQO0oabXXDuJCWLU8NrOenDiz3u+fR3NjbFpGbYFwCbAdF+M2AwNm38z/eE4X4XWvGO/T2+OcuqN4Uobyc6hSdtKHzrHxxIgxsnLSRq5GIe39IbQFu1fLL0UboSkbmRFubKSjaALVQRJTrYIZnDVTqk4bbURLV/w3ptAmKwpFaJ+e7UvKcvV7fwitTAjRS+N50+GPwxBeBRvOPXhmUiA7CGuMEFxlVe7OCEJjbMkhTFmGckrjjNU+CfwBsD5x363NozfVZRcBjXtSyGDJF4lo40j7AInFyWY6OqAJs2JqzDV9reQbQB00ozOp3cFpY29K9EOwSRLMCZpsidZkruHHv4A1ozNT24DAAA=

Co tak naprawdę decyduje o sukcesie w odchudzaniu? Zdrowa dieta, odpowiednia dawka aktywności fizycznej? Czy może jest jeszcze inny istotny czynnik, który gwarantuje szybkie osiągnięcie wymarzonych efektów?

Silna motywacja to słowo klucz! Pomaga w każdej dziedzinie życia, również w odchudzaniu. To wewnętrzny ogień, który dodaje Ci sił do działania i nie poddawania się . Ci którzy umieją ją w sobie celowo rozpalić z łatwością realizują wszystkie swoje plany!

Poznaj 10 niezwykle skutecznych wskazówek na to, jak zwiększyć swoją motywację w odchudzaniu i skutecznie dążyć do celu. Dzięki nim zyskasz wytrwałość i mnóstwo energii!

10 prostych sposobów na zwiększenie motywacji w odchudzaniu

1. Konkretny cel

Jeśli masz jasno określony cel, jak najczęściej wyobrażaj sobie sytuację, kiedy już go osiągasz. Poświęć przynajmniej 5 minut dziennie na zobaczenie siebie szczupłej i zadowolonej ze swojego ciała. Jak będziesz się wtedy czuć? Co powie Twój chłopak? Jak zareagują Twoje koleżanki? Jakie ubrania będziesz nosić? Ciesz się z tego, co sobie wyobrażasz! To bardzo pozytywnie wpływa na Twój umysł, a tym samym przyspiesza realizację celu.

Aby określić jasno swój cel i przekonać się, ile czasu zajmie Ci jego osiągnięcie, warto skorzystać z Dziennika Kalorii>>>. To wygodne narzędzie wyliczy za Ciebie, ile kalorii powinnaś spożywać i określi termin, w którym cel jest możliwy do zrealizowania. Dziennik Kalorii możesz pobrać tutaj>>>>

2. Twoje wartości

Zastanów się, co jest dla Ciebie najwyższą wartością? Zdrowie, przyjaciele, miłość, dobra zabawa? Wybierz dwie największe dla Ciebie wartości i połącz z nimi swój cel. Opisz w swoim notatniku, jak dzięki schudnięciu wprowadzisz swoją najwyższą wartość w życie. Przykładowo: jeśli wybrałaś miłość, zapisz, w jaki sposób poprawi się Twój związek partnerski, kiedy schudniesz? Czy łatwiej Ci będzie odnaleźć odpowiedniego partnera? Co poprawi się w Twoich relacjach uczuciowych?

Twoje wartości są Twoim wewnętrznym motorem napędowym, to one kierują Cię w stronę konkretnych pragnień i działań. Jeżeli Twój cel będzie zgodny z osobistymi wartościami, wtedy motywacja pojawi się samoczynnie!

3. Wsparcie drugiej osoby

Aby zwiększyć motywację warto rozpocząć odchudzanie wraz z przyjaciółką lub specjalistą dietetykiem czy instruktorem. Wsparcie drugiej osoby to chyba najsilniejsza motywacja. Regularne wspólne badanie postępów daje dużo do myślenia i rozbudza chęć do działania!

4. Motywująca muzyka

Jeżeli z trudem przychodzi Ci rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych, posłuchaj motywującej muzyki. Z pewnością istnieją utwory, które pobudzają Cię do działania i wyzwalają silną potrzebę poruszania się! Są to zazwyczaj wesołe i energiczne piosenki, które zdecydowanie poprawiają samopoczucie. Skorzystaj z nich, kiedy przychodzi czas na trening!

5. Karnet w klubie fitness

Zapisanie się do klubu fitness również pomoże Ci zwiększyć motywację – gdy wykupisz karnet, szkoda Ci będzie stracić wydane pieniądze… Poza tym udowodniono, że ćwicząc w grupie, dajemy z siebie dużo więcej!

6. Motywujące wyobrażenia

Za każdym razem, gdy ćwiczysz, a nie sprawia Ci to przyjemności, wyobrażaj sobie sytuacje, w których czułaś się bardzo przyjemnie i byłaś zmotywowana. Przykładowo, gdy jeździsz na rowerku stacjonarnym, wizualizuj sobie, jak pędzisz pośród zielonych drzew, jest pełnia lata, słońce ogrzewa Twoją buzię, a wiatr szumi w uszach. Ty jesteś pełna energii i chęci do działania! Poczuj to! W ten sposób ze zwykłych ćwiczeń możesz wykreować wspaniałą przygodę!

7. Wymarzony „ciuch”

Możesz również kupić sobie wymarzone ubranie i patrząc na nie każdego dnia, motywować się do zrobienia wszystkiego, co potrzebne, aby wreszcie świetnie na Tobie leżało… Ten prosty zabieg często okazuje się niezwykle skuteczny!

8. Zobacz siebie zmotywowaną

Przykład wizualizacji zwiększającej motywację:

Wyobraź sobie, że siedzisz w kinie naprzeciwko wielkiego ekranu. Wyświetlany jest właśnie film, na którym Ty ćwiczysz lub gotujesz dietetyczne potrawy. Wyobraź sobie, że wykonujesz te zajęcia z ogromnym przekonaniem, zaangażowaniem i fascynacją. Zobacz, jak wiele przyjemności i satysfakcji dają Ci te czynności. Dokładnie się sobie przyjrzyj. Następnie wyobraź sobie, że wchodzisz do swojego ciała, które widzisz na ekranie. Teraz stałaś się właśnie taka, jaką siebie widziałaś! Poczuj fascynację i przyjemność z wykonywania tych czynności. Poczuj prawdziwe emocje! Im prawdziwsze będą Twoje odczucia, tym silniejszą motywację w sobie wytworzysz!

9. Dziennik kalorii

Zachęcam Cię także do prowadzenia dziennika kalorii>>>, o którym więcej przeczytasz w artykule „Dziennik odchudzania – naprawdę skuteczne odchudzanie>>>” . Jest to wyjątkowo przydatne narzędzie, które zwiększy Twoją wytrwałość i silnie zmotywuje Cię do działania! Kalkulator Kalorii pomoże Ci obliczyć wartość energetyczną posiłków, które spożywasz, wskaże, ile kalorii powinnaś jeść, aby schudnąć oraz wyznaczy termin realizacji celu. Codzienne notowanie spożytych kalorii jest udowodnionym sposobem na zwiększenie motywacji i wytrwałości w odchudzaniu!. Dziennik kalorii możesz pobrać tutaj>>>

10. Zasłużona nagroda

Nie zapominaj o nagradzaniu siebie za każdy zrealizowany element planu odchudzania! Pomyśl, co dla siebie zrobisz, jeśli Ci się uda? Dostrzegaj każdy, nawet najmniejszy, pozytywny efekt i wręczaj sobie przyjemne nagrody:) To naprawdę działa motywująco!”

Każdy z nas potrafi rozpalić w sobie ogień motywacji i osiągnąć swój cel! Trzymam bardzo mocno kciuki!

Fragment książki „Schudnij z przyjemnością. Poradnik radosnego odchudzania.” Wydawnictwo Vital 2014

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.