7 skutecznych sposobów na odnalezienie sportowej pasji

Czy wiesz, że odkrycie sportu, który polubisz, zapewni ci idealną wagę już na zawsze? To najlepszy sposób na osiągnięcie i utrzymanie szczupłej i pięknej sylwetki! Sport jest zdecydowanie zdrowszą metodą na schudnięcie, niż drastyczne diety. A do tego sport, który sprawia Ci frajdę, nie wymaga od Ciebie wyrzeczeń! Pomogę Ci odnaleźć Twoją sportową pasję i schudnąć już na zawsze!

Dlaczego warto ćwiczyć

Korzyści z uprawiania sportu jest naprawdę wiele. Regularne ćwiczenia prowadzą do szybkiej utraty nadwagi i doskonale kształtują sylwetkę. Wzmocnienie mięśni, stawów i kości powoduje, że czujesz się zdecydowanie lepiej w swoim własnym ciele. Stajesz się zwinna, masz świetną kondycję, co wpływa w niezwykły sposób na Twoją pewność siebie! Wzrasta Twoje poczucie własnej wartości, samoakceptacja i zadowolenie z siebie.

Sport ma również niezwykle pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Poprawia kondycję i wydolność organizmu, zmniejsza ryzyko powstawania wielu chorób układu krążenia. Wpływa korzystnie na odporność, zwiększa pojemność płuc, poprawia przemianę materii… Zalety można by wymieniać bardzo długo. Dlaczego więc nie każdy ćwiczy regularnie, chociaż tyle może mieć z tego korzyści?
Istnieje błędne przekonanie, że ćwiczenia muszą męczyć i być nieprzyjemne. To nieprawda! Jest wiele dziedzin sportu, które nie wymagają wykonywania nieprzyjemnych, męczących i nudnych powtórzeń, a wręcz sprawiają prawdziwą przyjemność. Możesz cieszyć się błyskawicznym treningiem interwałowym, który trwa zaledwie kilka minut, a zapewnia mnóstwo korzyści, szczegółowy opis treningu interwałowego i program treningowy znajdziesz tutaj>>>. Mięśnie trzeba trochę zmęczyć i podnieść tętno w czasie ćwiczeń, jednak można to robić w ciekawy sposób, dający wiele radości.
Uwierz, że ćwiczenia, ruch, sport mogą być naprawdę przyjemne! Trzeba po prostu odkryć swoją własną sportową pasję!

Moją największą sportową pasją są wycieczki górskie oraz jazda na rowerze. Wykonuję także ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Moje ulubione ćwiczenia znajdziesz w planach treningowych, które dla Was przygotowałam>>> Spróbuję Cię przekonać, że Ty również możesz znaleźć sport, który pokochasz 🙂 A w połączeniu z pysznym zdrowym jedzeniem, które mogę zaproponować w profesjonalnym jadłospisie dla Ciebie>>> osiągniesz wspaniałe samopoczucie i piękny wygląd:)

Jak schudnąć trenując z przyjemnością? 7 skutecznych sposobów na odnalezienie sportowej pasji.

  1. Zachęcam Cię do przypomnienia sobie, jakie rodzaje aktywności sportowej sprawiały Ci radość w dzieciństwie. Skakanie na skakance, hula hop, siatkówka, pływanie? Warto powrócić do swoich pasji z dzieciństwa. To jedna z najlepszych metod na wprowadzenie w życie treningu, który sprawia Ci radość.

2. Możesz bawić się w wypróbowanie jak największej ilości sportów i sprawdzić, które zajęcia dają Ci największą satysfakcję. Zajmie Ci to trochę czasu i odwróci uwagę od odchudzania, a przy okazji schudniesz dobrych parę kilogramów. Zainteresuj się nowymi formami treningu fitness. Jest ich bardzo wiele i powstają coraz to nowe: trening trx, kettleballs, taniec na rurze, tabata… Wypróbowanie wielu rodzajów zajęć pomoże Ci odnaleźć swój ulubiony i regularnie go uprawiać.

3. Możesz wybrać tylko jeden rodzaj sportu, który wydaje Ci się najprzyjemniejszy i ćwiczyć go, ile tylko zechcesz (im częściej tym lepiej) i stać się specjalistką w tej dziedzinie. Mam znajomą, która zaczęła biegać, żeby poprawić swój wygląd i kondycję. Tak to polubiła, że wystartowała w kilku maratonach. Teraz ma wspaniałe wyniki i jest znana w całym mieście i oczywiście szczupła!

4. Możesz uczyć się sportu, który wydaje Ci się fascynujący i skupić się na tej nauce, zamiast na odchudzaniu. Tak często dzieje się w przypadku nauki tańca. Jeżeli pokochasz dany styl tańca, szybko zapomnisz, że na zajęcia zaczęłaś chodzić po to, żeby schudnąć. A piękny wygląd będzie efektem ubocznym prawdziwej pasji!

5. Możesz skorzystać z Internetu, aby znaleźć grupy hobbistycznie zajmujące różnymi formami aktywności fizycznej. Ruch i ćwiczenia są wspaniałymi sposobami na poznawanie nowych ludzi, na poplotkowanie po treningu, a nawet na znalezienie partnera. Podczas pracy w klubach fitness zauważyłam, że dziewczyny przychodząc tam, łączą przyjemne z pożytecznym. Oprócz solidnego treningu, spotykają się na pogaduszki, zawierają przyjaźnie. Często właśnie te nowe znajomości są główną motywacją do regularnego odwiedzania klubu. Podobny efekt osiągniesz, gdy zachęcisz swoje koleżanki do wspólnego uprawiania sportu! A może zacznij trenować razem ze swoim partnerem? Razem będzie raźniej i bardziej motywująco:)

6. Jeżeli jesteś osobą nieśmiałą, to oczywiście możesz uprawiać sporty sama w domu lub na świeżym powietrzu, z dala od tłumów ludzi. Do tego celu dobrze jest zaopatrzyć się w płyty DVD z ćwiczeniami, oglądać filmiki na YouTube lub skorzystać z profesjonalnych porad instruktorów, aby poznać podstawy przeprowadzania poprawnego treningu. Ważne jest, abyś wyposażyła się w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. Polecam moje proste plany treningowe, do wykonania których nie potrzebujesz drogiego sprzętu>>>
Jeśli masz zbyt mało czasu i nie lubisz nudnych, długotrwałych ćwiczeń, zastosuj trening interwałowy, o którym przeczytasz tutaj>>>

7. A kiedy słowo sport w ogóle nie wzbudza w Tobie entuzjazmu wystarczy, że po prostu wyjdziesz na dłuższy szybki spacer. To wspaniała i skuteczna forma treningu aerobowego, która nie wymaga dużego wysiłku ani specjalnych umiejętności. Głębokie oddechy poprawią Twoje krążenie i wydolność płuc, a dodatkowo szybko zauważysz efekty odchudzające spacerów.

Oczywiście nie zapominaj o zdrowej diecie, która wcale nie musi być monotonna i niesmaczna. Wypróbuj moje jadłospisy, które układam indywidualnie dla każdej osoby>>> i połącz je z ulubionym treningiem. To zapewni Ci trwały sukces:)
Stosowanie różnych metod odwracania uwagi od faktu, że chcesz zrzucić kilka kilogramów, jest wspaniałym sposobem na schudnięcie! Dlatego baw się sportem, osiągnij wszystkie korzyści z jego uprawiania, gotuj szybko pysznie i zdrowo>>> i schudnij z przyjemnością!

Ten artykuł zawiera fragmenty mojej książki „Schudnij z przyjemnością” wydanej przez wydawnictwo Vital. Więcej o książce przeczytasz tutaj>>>

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.