Ekspresowy trening spalający tłuszcz! Jak szybko schudnąć przed urlopem?

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAH2QzW7DIAzH75X6DpHPqZZm6g57imk7Vj24YFWoNI6AZJqqvHsxBJVdeuP/YcOP+3bTNHBGbxR8NndRURtrJx8cBsNDtLt29UmbwM6gFVO8JSXgA4bJk5cVq6Uw0CV2s7nOl3uOWTclSGGciBF8EY+WoK0SP50lgWIt7Yv5n5Fd8G/fpBxlgJer8uFUCPFCg/pLHBWfI0uY+Y65CtffQO5WE89GE1caJ224gp9ZoZWB92qziv/Mt6o18qAPTy0V4SAtz+67/WHX9bv+4wkFfI3RPsvyM6CsGRUOM/p/u1K3W7vpGdvN8gAy5vgjBAIAAA==

Trwa sezon wakacyjny, na który wszyscy tak długo czekaliśmy:) Wybierasz się na urlop, a Twoja sylwetka pozostawia wiele do życzenia? Wypróbuj ekspresowy trening interwałowy spalający tłuszcz, który pomoże Ci szybko schudnąć i cieszyć się udanym wypoczynkiem na wczasach!

Marzysz o tym, żeby zrzucić trochę tłuszczyku przed wakacjami? To jest jak najbardziej możliwe, a do tego wcale nie takie trudne:) Jak wiemy najlepszy do tego celu jest SPORT:) Oczywiście nie odkryłam Ameryki twierdząc, że aby schudnąć trzeba się więcej ruszać:) Ale chce Cię przekonać, że sport może być naprawdę przyjemny i urozmaicony . Bo kiedy ćwiczysz z entuzjazmem i pasją, piękna sylwetka w naturalny sposób staje się Twoją rzeczywistością.

Dzisiaj kilka słów o wspaniałej metodzie treningowej, dzięki której mogą się odchudzać nawet osoby, które nie mają wiele wolnego czasu.

Ekspresowy trening spalający tłuszcz! Jak szybko schudnąć przed urlopem?
Moim ulubionym treningiem, który mogę wykonywać w dowolnej chwili w domu, jest trening interwałowy, który w ekspresowym tempie pomaga spalić tkankę tłuszczową. Jego odkrycie pozwoliło mi na to, by czuć się dużo swobodniej w kwestii diety. Po prostu dzięki tym ćwiczeniom mogę jeść trochę więcej, nie tyjąc lub w krótkim czasie zrzucić zbędny tłuszcz:) Oczywiście należy jednak pamiętać o rozsądnej diecie. Błędy żywieniowe możesz wyeliminować zapisując to, co jesz w aplikacji mobilnej, która wyliczy kaloryczność Twoich posiłków. Ja korzystam z tej aplikacji>>>

Jeśli jeszcze nie słyszałaś o treningu interwałowym, to najwyższy ,aby się z tą metodą „zaprzyjaźnić”. Polega ona na naprzemiennym wykonywaniu tego samego ćwiczenia raz z niską , a raz z bardzo wysoką intensywnością. Jakie są zalety treningu interwałowego? Zobacz sama:

Zalety treningu interwałowego

  • „Skuteczna eliminacja tkanki tłuszczowej, dzięki powstawaniu długu tlenowego i specyficznych zmian fizjologicznych w organizmie
  • Efektywne spalanie kalorii – wysoka intensywność i naprzemienny charakter treningu powoduje, że metabolizm znacznie przyspiesza, a kalorie są spalane nawet do 2-3 godzin po wykonanych ćwiczeniach!
  • Krótki czas treningu – wystarczy nawet kilka minut!
  • Bardziej ciekawy trening – na pewno nie zdążysz się znudzić, (w przeciwieństwie do, monotonnego dla niektórych, treningu aerobowego)
  • Znaczna poprawa kondycji fizycznej w krótkim czasie – szybko przekonasz się, że jesteś w stanie pokonywać znacznie dłuższe dystanse w tradycyjnym treningu
  • Prosty w wykonaniu – nie potrzebujesz specjalnego sprzętu, możesz ćwiczyć w domu, biegając w miejscu, robiąc pajacyki, możesz skakać na skakance, biegać po lesie, jeździć na rowerze stacjonarnym na siłowni… wybór należy do ciebie!
  • Obniża tętno spoczynkowe, poprawia krążenie, zmniejsza podatność na cukrzycę… zalety można mnożyć bez końca”

Istnieje wiele programów treningu interwałowego, które można przeprowadzać w domu. „Najbardziej bezpieczne jest stosowanie planu progresywnego – zaczynając od treningów mniej intensywnych i przechodząc do coraz bardziej wymagających.”

Jak ćwiczyć trening interwałowy w domu:

Możesz ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, możesz biegać w miejscu, wykonywać pajacyki lub wykorzystać tzw. suche wiosła

„Rozpocznij treningi od fazy pierwszej i przechodź do kolejnych zgodnie z planem, który znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Jeżeli dana faza będzie dla Ciebie zbyt łatwa, przejdź do kolejnej. Jeżeli natomiast faza okaże się zbyt trudna, wróć do poprzedniej.

Uwaga! Ważne!
Bardzo istotnym elementem treningu interwałowego jest aktywna przerwa między fazami o wysokiej intensywności. Jej zadaniem jest uzyskanie niepełnego odpoczynku organizmu, podczas którego tętno powinno spaść do poziomu 60 – 65% max HR (HR max to Twoje tętno maksymalne, obliczysz je tak: HRmax=220-twój wiek). Tempo opadania tętna zależy od twojego stopnia wytrenowania. Jeśli tętno,  po upływie 1 min, nie spadło do poziomu 60% maks HR, to najprawdopodobniej trening jest dla Ciebie zbyt intensywny i powinnaś zejść do niższej fazy treningu.

Jeżeli po skończeniu treningu będziesz odczuwać bardzo duże zmęczenie, wówczas możesz mieć pewność, że dobrze wykonałaś ćwiczenie.

Trening interwałowy zarówno ten wykonywany w domu jak i na świeżym powietrzu, jest bardzo intensywny, dlatego zalecany jest dla osób aktywnych i zdrowych!

Progresywny plan treningu interwałowego

Sekwencja dla początkujących
Praca Odpoczynek Liczba powtórzeń Liczba treningów/tydz.
10 sek 30 sek 5 3-4
Sekwencja dla średnio zaawansowanych
Praca Odpoczynek Liczba powtórzeń Liczba treningów/tydz.
20 sek 90 sek 5 3-4
Sekwencja dla zaawansowanych
Praca Odpoczynek Liczba powtórzeń Liczba treningów/tydz.
20 sek 30 sek 5 3-4

Wyjaśnienie:
Praca to faza, podczas której wykonujesz wybrane ćwiczenie z bardzo wysoką intensywnością – dajesz z siebie wszystko! Odpoczynek to faza, w której ćwiczysz dużo mniej intensywnie, tak by Twoje tętno spadło. Liczba powtórzeń oznacza ilość sekwencji praca-odpoczynek, które wykonujesz w ramach danego treningu.

Przykładowo: przez 10 sekund wykonujesz sprint, a przez 30 sekund trucht i całość powtarzasz 5 razy. Dodatkowo wykonujesz kilkuminutową rozgrzewkę przed treningiem i schłodzenie po ćwiczeniach! W jednym dniu treningowym możesz wykonać kilka – kilkanaście sekwencji, ale staraj się, żeby trening nie trwał dłużej niż 25 minut.

Kiedy trening interwałowy stanie się Twoją sportową codziennością, możesz wykonywać sekwencje praca 30 sekund – odpoczynek 30 sekund. Wówczas tkanka tłuszczowa na Twoim ciele nie będzie miała żadnych szans:)

Aby otrzymywać powiadomienia o nowych planach treningowych pojawiających się na stronie, zapisz się na newsletter!

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Nadeszła pora, aby zerwać z nudą i monotonią ! Odchudzanie  naprawdę nie musi być takie nieprzyjemne, jak Ci się do tej pory wydawało.  Ciesz się wyzwaniem, jakie rzuca Ci trening interwałowy i w krótkim czasie osiągnij wymarzoną sylwetkę!”

Efekty treningu sprawdzaj centymetrem lub przymierzając ubrania. Ważenie się nie jest dobrym pomysłem, ponieważ podczas treningu interwałowego w domu i na powietrzu, wzmocnisz swoje mięśnie.

Tekst pochodzi z mojej książki „Jak schudnąć z przyjemnością. Poradnik radosnego odchudzania” wyd. Studio Astropsychologii

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.