Jak samodzielnie ułożyć skuteczną dietę z moich przepisów? Poradnik

jak-samodzielnie-ulozyc-skuteczna-diete-z-moich-przepisow

Na moim blogu oferuję Wam indywidualne diety ułożone z moich przepisów, ale wiem, że nie każdy z Was może pozwolić sobie na zakup diety. Dlatego dzisiaj zaprezentuję Wam, jak samodzielnie ułożyć dietę z moich przepisów znacznie niższym kosztem z użyciem aplikacji mobilnej Dziennika Kalorii.

Na pewno wiele osób jest ciekawych, jak wygląda praca dietetyka, więc możecie się o tym przekonać układając samodzielnie dietę dla siebie. Aplikacja Dziennika Kalorii bardzo to ułatwi, ponieważ oblicza kaloryczność oraz zawartość białek, tłuszczów i węglowodanów w posiłkach , które zanotujecie w Dzienniku. Możecie również korzystać z bazy przepisów w Dzienniku – znajdują się tam oczywiście moje smaczne przepisy, z których układam dla Was indywidualne diety. Poczujcie się chwilę jak ja, kiedy pracuję dla Was:)

Jak samodzielnie ułożyć skuteczną dietę z moich przepisów?

Aby ułożyć skuteczną dietę odchudzającą, musisz przede wszystkim wyznaczyć swój dzienny limit kalorii. Wyznaczaniem kaloryczności Twojej diety zajmują się profesjonalnie dietetycy (ja robię to, gdy układam dla Was diety), ale możesz skorzystać z narzędzia, które obliczy Twój limit kalorii w kilka sekund i będziesz mieć pewność, że nie przekraczasz odpowiedniej dla siebie dawki kalorii, ani nie jesz za mało tak, aby Twój metabolizm zbytnio nie spowolnił.

Jak obliczyć dzienny limit kalorii w diecie odchudzającej?

W skrócie wyliczanie dziennego zapotrzebowania energetycznego w diecie odchudzającej wygląd tak: najpierw wyliczamy podstawową przemianę materii PPM, następnie obliczamy indywidualne całkowite zapotrzebowanie energetyczne CPM. Wynik stanowi podstawę do ustalenia wartości energetycznej diety. Następnie od wyniku musimy odjąć odpowiednią ilość kalorii w zależności od zakładanego tempa chudnięcia.

Aby w szybko obliczyć swój limit kalorii skorzystaj z aplikacji mobilnej Dziennika Kalorii>>> W aplikacji wyznaczanie dziennego limitu kalorii w diecie odchudzającej wygląda w ten sposób: po zalogowaniu się do Dziennika zostaniesz zapytana/zapytany o podanie swojego wieku, wzrostu wagi i płci. Wyznaczysz również ile kilogramów chcesz schudnąć i w jakim czasie ma to nastąpić. Jeżeli określisz zbyt szybkie tempo chudnięcia, które jest niezdrowe dla organizmu aplikacja Cię o tym poinformuje i poprosi o zmianę celu. Więc możesz być spokojna/spokojny, że limit kalorii będzie zdrowy dla Ciebie. Twój cel i założenia po uzupełnieniu wszystkich danych będą wyglądały tak:

twoj-cel

Jak ułożyć swoją własną dopasowaną dietę z moich przepisów

Teraz możesz rozpocząć układanie swojej diety. Przejdź do zakładki Zjedzone i tam wpisz posiłki które zjadłaś w ciągu dnia lub które planujesz zjeść w dniu kolejnym. Poniżej pokazałam jakie zakładki znajdziesz w Dzienniku Kalorii.

zakladki

W zakładce Zjedzone  możesz zapisywać co zjadłaś/zjadłeś każdego dnia i sprawdzić, czy limit kalorii został zachowany. Możesz też zaplanować posiłki na następny dzień. Aby dodać posiłek z mojego przepisu, kliknij zielony przycisk Plus obok np. obiadu i wybierz danie z listy Przepisów dietetyka. Poniżej zrzut ekranu z Dziennika:

gdzie-dodawac-posilki

przepis-dietetyka

Bardzo zachęcam Was do korzystania z moich przepisów w Dzienniku kalorii, bo to pomoże Wam samodzielnie ułożyć tak smaczną i skuteczna dietę, jaką ja układam dla moich klientów:) Możecie wybrać dania takie jak pokazałam poniżej:

 kurczak po marokańsku 300 kcal pyszna i zdrowa zapiekanka makaronowa z patelni DIETETYCZNY GULASZ WOŁOWY PRZEPIS

Po dodaniu wszystkich posiłków z wybranych przez Ciebie przepisów lub swoich własnych dań, Dziennik Kalorii wyliczy błyskawicznie, ile kalorii, białek tłuszczu i węglowodanów dostarczy Ci ułożona przez Ciebie dieta.

prawidlowy-jadlospis

W ten sposób zaplanujesz jadłospis na cały dzień. Jeżeli w danym dniu spożyjesz również inne produkty lub posiłki, możesz to zapisać w Dzienniku kalorii i sprawdzić, czy przekroczyłaś limit kalorii i czy wartości składników odżywczych w diecie są odpowiednie. Oczywiście dostęp do Dziennika Kalorii mają również wszyscy klienci, którzy zakupili moją indywidualną dietę.

Oczywiście mój panel dietetyka jest dużo bardziej rozbudowany, ale zdradziłam Wam trochę sekretów mojej codziennej pracy:) Mam nadzieję, że aplikacja Dziennika pomoże Wam schudnąć zdrowo:) Trzymam mocno kciuki!

A jeśli chcesz otrzymywać porady o tym, jak zdrowo się odżywiać oraz inspiracje na nowe, zdrowe dania, zapisz się na newsletter!

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.