Jakie korzyści przynosi jazda na rowerze treningowym? Poznaj najważniejsze z nich!

ARTYKUŁ GOŚCINNY

Jakie korzyści przynosi jazda na rowerze treningowym? Poznaj najważniejsze z nich!

Moda na aktywny styl życia ciągle trwa. I bardzo dobrze, bowiem liczba osób cierpiących na nadwagę i otyłość rośnie. Problem coraz częściej dotyczy również dzieci i młodzieży. Wpływ ma na to nie tylko siedzący tryb życia (praca przy komputerze czy za kółkiem), ale również mocno przetworzone pożywienie, nałogi i podjadanie między posiłkami. Zobacz, jakie korzyści możesz uzyskać, decydując się na zakup rowerka treningowego i regulacje sesje aerobowe. 

Po pierwsze: świetny trening aerobowych

Jeżeli nie lubisz biegać po zimnym dworze i nie masz motywacji do jeżdżenia kilka razy w tygodniu do klubu fitness, własny rowerek treningowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Możesz ćwiczyć przez okrągły rok. Dzięki systemowi kontroli tętna możesz stworzyć idealne warunki do spalania kalorii. Regularna jazda na rowerze treningowym nie tylko przyspieszy proces spalania kalorii i poprawi metabolizm, ale również zwiększy siłę mięśni dolnych partii ciała.

Po drugie: oszczędzasz czas

Jeżeli jesteś osobą wyjątkowo zapracowaną i nie masz czasu, aby kilkanaście razy w miesiącu jeździć w tę i z powrotem do klubu fitness czy na siłownię, własny rower stacjonarny jest idealnym rozwiązaniem. Masz go w zasięgu ręki, co sprzyja krótkiemu treningowi w wolnym czasie. Możesz usiąść na niego kiedy tylko chcesz, niezależnie od pory dnia. Pełna elastyczność treningowa to ogromna zaleta płynąca z jego użytkowania. Sobota czy niedziela, święta – jesteś w pełni niezależny od godzin funkcjonowania klubu. 

Po trzecie: kompletna niezależność od czynników atmosferycznych

Ci, którzy dopiero zaczynają wdrażać zdrowe nawyki do swojego życia, mogą bardzo łatwo się zniechęcić. Wystarczą gorsze warunki atmosferyczne, aby zrezygnować z biegania i już nigdy do niego nie powrócić. W sytuacji, gdy masz w domu rower treningowy, nie możesz zwalić winy na pogodę. Nie musisz być uzależniony od kapryśnych warunków za oknami. Zwiększenie systematyczności i regularności treningów pozwoli na szybsze dostrzeżenie pozytywnych efektów aktywności fizycznej. To z kolei przyczyni się do jeszcze większego samozaparcia w podejmowaniu walki o wymarzoną sylwetkę i lepsze zdrowie. Pamiętaj, że wsparciem, zaraz obok zdrowej, zbilansowanej i zróżnicowanej diety, w osiągnięciu upragnionych wyników, zrzuceniu zbędnych kilogramów i wyrzeźbieniu sylwetki mogą być też białka –  wartościowe suplementy dla osób aktywnych fizycznie. 

Po czwarte: możesz ćwiczyć samemu

Jeżeli nie jesteś typem osoby, która lubi ćwiczyć w otoczeniu innych osób, zakup rowerka stacjonarnego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Urządzenie ustawisz w taki sposób, aby w pełni odpowiadało Twoim potrzebom. Siodełko ustawione zgodnie z Twoim wzrostem i poziom jego odchylenia pozwoli Ci czuć się w pełni komfortowo. To z kolei przełoży się pozytywnie na długość trwania poszczególnych sesji treningowych. Nie masz też stresu, że inni, obcy Ci ludzie, będą patrzeć na Ciebie, gdy dołączysz do zajęć na siłowni czy do zajęć spinningowych. Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.