Magnez bez dodatku laktozy – jaki wybrać?

WPIS GOŚCINNY

Decyzja o suplementacji magnezu podjęta. Pozostało wybrać jeszcze odpowiedni preparat. Jeśli jesteś osobą, która nie toleruje laktozy lub jest uczulona na ten składnik, wiele produktów dostępnych w aptekach stacjonarnych i internetowych nie będzie dla Ciebie wskazana. Na szczęście, coraz więcej producentów przykłada wagę do tego, by oferować swoim klientom wysokiej jakości preparaty, które nie zawierają składników, takich jak laktoza. Jaki produkt z magnezem bez laktozy będzie najlepszy dla Ciebie? Sprawdź!

Wybór odpowiedniego preparatu z magnezem może nastręczać problemów, gdyż na rynku mamy bardzo szeroką gamę tego rodzaju produktów. Oczywiście nie każdy cechuje się wysoką jakością, dlatego ważne jest, by przed zakupem zawrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jedną z najważniejszych jest forma magnezu oferowana w danym produkcie, zawartość substancji dodatkowych, a także obecność w składzie składników takich jak laktoza czy sacharoza.

Jeśli jesteś osobą, która nie może spożywać cukru mlecznego, czyli laktozy, to w Twoim przypadku liczba produktów z magnezem zawęża się. Jednak nadal pozostaje ich spora ilość. Jaki magnez bez laktozy wybrać?

Magnefar B6 Bio – wysokiej jakości magnez bez laktozy

Marka Magnefar przygotowała produkt z magnezem bez laktozy wzbogacony dodatkowo witaminą B6. Produkt ten zawiera dobrze przyswajalną formę tego pierwiastka w postaci organicznej soli – cytrynianu magnezu. W tej postaci wchłanialność pierwiastka może być bliska 90%! Dodatkowo preparat zawiera witaminę B6, która zwiększa skuteczność działania magnezu i czyni go bardziej biodostępnym dla organizmu.

Magnefar B6 Bio, w przeciwieństwie do wielu preparatów z magnezem, nie jest suplementem, a lekiem, co sprawia, że może być stosowany w leczeniu niedoborów tego pierwiastka. 

Do tego preparat nie zawiera laktozy ani sacharozy, dzięki temu Magnefar B6 Bio może być stosowany przez osoby z nietolerancją cukru mlecznego oraz uczulone na ten składnik. Brak zawartości sacharozy czyni produkt bezpiecznym również dla diabetyków czy osób odchudzających się.

Magnez – kiedy stosować?

Skoro już wiecie, jaki produkt z magnezem bez laktozy wybrać, warto jeszcze wspomnieć, kiedy sięgnąć po tego rodzaju preparaty. Jednym z najczęstszych oznak niedoboru tego pierwiastka są skurcze mięśni, drżenie powiek czy nadmierna nerwowość. Po magnez warto też sięgać przy problemach związanych z zaburzeniem snu o niewielkim nasileniu, wahaniach nastroju.      

Jeśli odnajdujecie się w którejś z tych charakterystyk, to dobrej jakości preparat z magnezem, taki jak Magnefar B6 Bio bez laktozy, z pewnością przyda się Wam dla kompleksowego wsparcia funkcjonowania organizmu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.