Pokochaj swoje ciało i schudnij!

Relacja pomiędzy Tobą a Twoim ciałem to najprawdopodobniej najważniejsza relacja w Twoim życiu. Dlatego zacznij od polubienia swojego ciała, a wtedy odchudzanie stanie się o wiele prostsze!

Czy jesteś świadoma swojego ciała? Czy potrafisz je docenić i cieszyć się nim już teraz?

O swoim ciele przypominamy sobie dopiero wtedy , gdy coś nas boli, gdy nie podobamy się sobie i usiłujemy coś w sobie zmienić. A przecież gdyby nie ono, nie byłoby nas tutaj…

Pokochaj swoje ciało i schudnij

Relacja pomiędzy Tobą a Twoim ciałem to najprawdopodobniej najważniejsza relacja w Twoim życiu. Ciało jest zawsze z Tobą, to dzięki niemu  możesz korzystać z życia i odczuwać świat zmysłami. Gdyby nie ono, nie poczułabyś smaku truskawek, nie usłyszałabyś szumu liści, nie dotknęłabyś gorącego piasku na plaży…

Twoje ciało samo w sobie jest czymś niezwykłym, jest fantastyczną konstrukcją, która działa w zadziwiający sposób. Najwięksi naukowcy od stuleci próbują je rozszyfrować, zdefiniować. Stale odkrywają nowe zjawiska w ciele, nowe zależności, tworzą nowe teorie… A ciało ciągle ich zaskakuje!

Powiedz swojemu ciału TAK

Podstawowym zadaniem dla osób będących na wiecznej diecie jest pogodzenie się ze swoim ciałem. Od tego trzeba zacząć… Twoje ciało „jest jakie jest” i nie zamienisz go na inne. Możesz z nim ciągle walczyć, ale możesz je również po prostu polubić, nawiązać z nim bliski, ciepły związek. Możesz traktować je jak kogoś bliskiego, dbać o nie i cieszyć się nim. To od Ciebie zależy, jak będziesz się w nim czuła.

Spróbuj odkryć piękno i niezwykłość Twojego ciała już teraz. Zauważ, że niezależnie od tego, czy o nim myślisz, ono pamięta o konieczności oddychania, trawienia, bicia serca… nawet kiedy śpisz, ono ciągle czuwa.

Jaki ma to związek z odchudzaniem? Kiedy chcesz schudnąć ,myślisz sobie: moje ciało wygląda okropnie, muszę je zmienić i zaczynasz okropną, nieprzyjemną walkę z nim. Po pewnym czasie totalnej deprywacji, głodowania i zamęczania się ćwiczeniami, może udaje Ci się osiągną cel, ale znowu odkrywasz inną „wadę” swojego ciała i walka zaczyna się na nowo. I tak bez końca… nie pozwalasz sobie na poczucie zadowolenia, na zwykłe szczęście i satysfakcję z samej siebie i ze swojego życia.

Co daje miłość do ciała w odchudzaniu?

Odchudzanie nie jest niczym złym, chce Ci tylko powiedzieć, że nie warto tracić radości życia na wieczną wojnę ze swoim ciałem.  Lepiej zacząć z innej strony. Jeśli pokochasz swoje ciało, już nie pomyślisz o nim w zły sposób i nie będziesz chciała pokonać jego „wad”. Odchudzanie nastąpi w naturalny sposób. Kochasz swoje ciało, więc dbasz o nie, karmisz je zdrowymi pokarmami, ćwiczysz aby było w jak najlepsze kondycji. Tańczysz, pływasz, ruszasz się na świeżym powietrzu, aby czuło się świetnie. Sprawiasz mu dużo radości, kupując ładne ubrania, chodząc na masaże.  To wszystko wypływa z Twojej troski o ciało i z radości, że je posiadasz. Zacznij od polubienia swojego ciała już teraz!

Myśl dobrze o swoim ciele, a ono odwzajemni się pięknym i  zdrowym wyglądem. Dbaj o nie i zachwycaj się tym, jak wspaniale funkcjonuje. Nikt, kto szczerze (nie na pokaz) lubi swoje ciało, nie będzie otyły, ani nie popadanie w anoreksję…

Swoją przygodę z odchudzaniem zacznij od pokochania swojego ciała, troszcz się o nie z radością, a ono samo schudnie i pokaże Ci ile piękna ma w sobie! Staniesz się piękna i jedyna w swoim rodzaju, bo tak naprawdę prawdziwe piękno zawsze było w Tobie!

Po więcej inspirujących artykułów zapisz się na mój darmowy newsletter:)

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.