Proste i zdrowe odchudzanie, czyli catering dietetyczny

 ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Dieta to pierwsze co przychodzi na myśl, gdy chcemy schudnąć. Niestety, media społecznościowe i internetowe fora pełne są pytań i fałszywych odpowiedzi dotyczących tego jak szybko schudnąć 10 lub nawet 15 kilogramów w miesiąc.

Nie jest to takie proste. Proces odchudzania niemal zawsze wymaga cierpliwości i wytrwałości – niezależnie od tego czy chcemy zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów czy walczymy z przewlekłą, chorobliwą otyłością i zażywamy leki. Uzyskanie odpowiedniej wagi wymaga czasu, bowiem uzależnione jest od tego, ile nagromadziliśmy w naszym organizmie tkanki tłuszczowej.

Diety cud, głodówki czy podejrzane kuracje odchudzające mogą nam w tym tylko przeszkodzić a niekiedy nawet mocno nadszarpnąć nasze zdrowie. Prawidłowe odchudzanie nie wpływa negatywnie na organizm i nie wywołuje efekty jojo. Niestety, nagła zmiana nawyków żywieniowych wymaga sporej wiedzy, którą nie tak łatwo jest posiąść. Dlatego na początku naszej drogi do wymarzonej sylwetki warto zasięgnąć pomocy specjalistów. Pomocy będzie chociażby catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa w walce z nadprogramowymi kilogramami

Zdrowe odchudzanie wymaga długotrwałych zmian w całym sposobie funkcjonowania. Od zmian nawyków żywieniowych poprzez wdrożenie ćwiczeń i aktywności fizycznej aż po odpowiednią dawkę snu. Wg dietetyków zdrowe odchudzanie to takie, które wiąże się z utratą wagi na poziomie od 0,5 do 1kg w ciągu tygodnia. Dlatego, nie ma jednak co liczyć na to, że zdrowa i skuteczna dieta odchudzająca pozwoli nam osiągnąć zamierzony efekt w kilka dni. Obliczanie makroskładników i bilansowanie diety odchudzające to trudne zadanie, w którym pomóc może dieta pudełkowa. Poszukując odpowiedniego dostawcy warto zwróci uwagę na kilka szczegółów. Najlepszy catering dietetyczny to taki, który stawia na wysoką jakość półproduktów i zdrowe posiłki. Dobra dieta pudełkowa powinna być przygotowywana pod czujnym okiem dietetyka klinicznego. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że to co codziennie rano pojawia się u progu mieszkania lub biura zostało przygotowane zgodnie z naszą dietą. Dobry catering dietetyczny, taki jak na przykład firma Fit Apetit – catering sportowy Kraków, powinien również opisywać swoje dania. Ważna jest kaloryczność, rozkład makroskładników, nasyconych kwasów tłuszczowych oraz soli. Nie ma bowiem nic gorszego jak nieświadome jedzenie. Catering fit powinien również dbać o smak. Nikt nie powiedział, że dieta pudełkowa musi być niedobra.

Catering fit + aktywność fizyczna = sukces!

Catering fit i przejście na dietę to dopiero połowa drogi do wymarzonej sylwetki. Zarówno dietetycy jak i lekarze są zgodni, że oprócz dobrej diety i zmiany nawyków żywieniowych, ważne jest także regularne uprawianie sportu. Na początku mogą to być spacery lub bieganie. Dopiero gdy nabierzemy kondycji, warto spróbować ćwiczeń na siłowni lub basenu! Po jakimś czasie można też próbować zmiany diety i przejścia na catering sportowy dedykowany osobom regularnie uprawiającym sport.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.