Scho-Ka-Kola – dlaczego warto mieć ją przy sobie w terenie?

WPIS GOŚCINNY
 
Uwielbiasz czekoladę i zawsze zabierasz ją ze sobą w góry czy outdoor? Chcesz, aby dodawała energii jak kawa, jednocześnie pomagała się zregenerować po wysiłku? Sięgnij po Scho-Ka-Kolę, niemiecki wyrób, który nie ma sobie równych, wybierają go przede wszystkim osoby aktywne!
 
 

Historia Scho-Ka-Koli – jak to wszystko się zaczęło?

Historia dzisiejszego produktu sięga I połowy XX wieku, wszystko rozpoczęło się w 1933 roku, gdy w Berlinie odbywały się Igrzyska Olimpijskie. To tam pierwszy raz okrzyknięto Scho-Ka-Kolę czekoladą sportową. Jak się jednak okazało, miała swój epizod również podczas II wojny światowej, bo spożywali ją między innymi niemieccy lotnicy. Po wojnie w okupowanych Niemczech alianci także poznali się na tej czekoladzie, uwielbiali jej smak, a także pozytywne działanie, jakie zapewniała i z chęcią dystrybuowali ją na zachód

Producentem Scho-Ka-Koli jest firma Hildebrand, Kakao- und Schokoladenfabrik GmbH, co ciekawe produkcja czekolady odbywa się wyłącznie w Niemczech, w tym kraju kupisz ją stacjonarnie, ale nie myśl, że w jakimś stacjonarnym sklepie w Polsce czy innym kraju na świecie Ci się to uda. Na szczęście Scho-Ka-Kola dostępna jest w sklepach internetowym, jednym z nich jest https://www.hobby4men.com/scho_ka_kola_gmbh – to tam kupisz tę kultową czekoladę w wersji gorzkiej lub mlecznej! 

Dwa smaki Scho-Ka-Koli dla wymagających

scho ka kola.jpg

Scho-Ka-Kola sprzedawana jest w charakterystycznym opakowaniu w formie puszki, taki design nie zmienił się już od blisko 100 lat istnienia produktu. To bez dwóch zdań ciekawe mówi jednak przede wszystkim o tradycjonalizmie i wartościach, jakimi kieruje się przedsiębiorstwo produkujące tę pyszną, energetyczną czekoladę. Z pewnością będziesz także zaskoczony, że we wnętrzu puszki znajdziesz okrągłą „tabliczkę” do podzielenia na trójkątne kawałki, a nie jak przyzwyczaili wszystkich popularni producenci na kostki. 

Scho-Ka-Kola dostępna jest w dwóch smakach, to klasyczne rodzaje czekolady – mleczny i gorzki. Mleczna to szlachetny smak z wyczuwalnymi nutami orzechowymi. W przypadku gorzkiej odmiany zawartość kakao jest dużo wyższa, to przekłada się na gorzkawy posmak. Co ważne, ta druga odsłona ze względu na mniejszą zawartość mleka i cukru, a zwiększoną kakao ma więcej kofeiny.

Cenne składniki i pozytywne działanie

Popularność Scho-Ka-Koli przyniósł skład, który jednocześnie wpływa na pozytywne właściwości, na jakie może liczyć osoba, która spożyła już zaledwie jeden mały trójkąt. To przede wszystkim dodatek energii, bo głównym składnikiem Scho-Ka-Koli jest kawa. To powoduje, że czekolada przejawia kilka innych właściwości, takich jak zmniejszenie senności i zmęczenia czy wzmocnienie i pobudzenie do wysiłku. Wszystko to sprawdza się świetnie na przykład w górach, gdzie wędrówka jest wyczerpująca. 

Tę okrągłą czekoladę spożywają alpiniści, himalaiści, wyczynowi wspinacze, zawodowi kolarze. Ty możesz ją mieć i spożyć na przykład podczas nużącej, długiej podróży samochodem, szczególnie gdy jedziesz również nocą. Skład Scho-Ka-Koli jest stosunkowo prosty, główny składnik to oczywiście ziarna kawy, ale i orzeszki kola, kolejne źródło naturalnej kofeiny. W składzie znajdziesz także kakao, ono także skutecznie pobudza i zmniejsza senność. Co ciekawe, już jeden trójkąt tej czekolady zapewnia dawkę 12,5 mg kofeiny, a także teobrominę, związek znajdujący się w ziarnach kakao. Scho-Ka-Kolę możesz jeść podczas wysiłku, ale również po nim, aby zregenerować ciało. To naprawdę ciekawy produkt spożywczy, który powinien znaleźć się w plecaku każdego sportowca i osoby aktywnej.