Suplementy stosowane w niewydolności nerek

 

WPIS GOŚCINNY

Nerki pełnią bardzo ważne zadanie w organizmie człowieka. Dlatego warto zadbać o ich zdrowie. Bagatelizowanie tej kwestii może skończyć się pojawieniem się różnych schorzeń takich jak zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego czy też niewydolność nerek. Szczególnie ta ostatnia przypadłość jest niebezpieczna dla zdrowia. Sprawdź, w jaki sposób się objawia i jakie suplementy warto wówczas stosować.

Czym jest niewydolność nerek?

Niewydolność nerek może być ostra lub przewlekła. Pierwsza jest procesem odwracalnym. Z kolei druga niestety prowadzi do utraty funkcji tego organu. W tym przypadku dochodzi do słabego oczyszczania krwi oraz usuwania wody. Dlatego w organizmie pojawia się więcej zanieczyszczeń i produktów przemiany materii. W wyniku tego schorzenia nerki nie będą też pełnić innych funkcji regulacyjnych, a zanieczyszczona krew dotrze do organów i tkanek, a także negatywnie odbije się na ich zadaniach.

Jakie są symptomy informujące o niewydolności nerek?

Ostra niewydolność nerek objawia się w postaci biegunek, wymiotów oraz krwotoków z układu pokarmowego. W dalszej kolejności można zauważyć niższą częstotliwość oddawania moczu i obrzęki kończyn. Co więcej, obrzęk płuc sprawia, że występują trudności z oddychaniem. Przewód pokarmowy natomiast będzie borykał się z częstymi wymiotami i biegunkami. Kolejnym objawem jest też chwiejne ciśnienie tętnicze. Im dłużej trwa choroba, tym pojawia się więcej symptomów, na przykład świąd skóry, bolesne skurcze, a także zespół niespokojnych nóg. Nadciśnienie wywołuje też skutek w postaci zaburzeń widzenia. Czynnikiem często towarzyszącym są też migreny, napady duszności, ciemnoczerwone zabarwienie moczu oraz obrzęki pod oczami.

Jakie suplementy warto stosować na niewydolność nerek i inne problemy z tym organem?

Dużą pomocą z pewnością będą naturalne suplementy, które wspomagają organizm w walce z chorobami układu moczowego oraz nerek. Wiele bardzo dobrych suplementów znajdziesz na stronie internetowej suplementy na niewydolność nerek na zywieniemaznaczenie.pl. Zróżnicowana oferta sprawi, że z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Wśród preparatów zalecanych na kłopoty z nerkami wymienia się środki wyprodukowane na bazie żurawiny. Ma ona dobre działanie w przypadku zapalenia pęcherza, gdyż zawiera proantocyjanidyny obniżające pH moczu. Substancja ta przyczynia się do znacznie lepszego wydalania szkodliwych mikroorganizmów. Co więcej, częste spożywanie żurawiny lub produktów przygotowanych na bazie żurawiny chroni przed namnażaniem bakterii w układzie moczowym.

jakie-suplementy-warto-stosowac-na-niewydolnosc-nerek-i-inne-problemy-z-tym-organem.jpg

Warto także sięgnąć po suplementy zawierające w swoim składzie pokrzywę. Wynika to z tego, że ten dar Matki Natury wykazuje działanie przeciwzapalne i moczopędne. Specjaliści też polecają stosowanie preparatów zawierających pokrzywę przez osoby, które borykają się z nadciśnieniem tętniczym. Inne zioła wskazane przy kłopotach z układem moczowym i nerkami to między innymi skrzyp polny, mniszek lekarski, sok z granatu czy też wierzbownica drobnokwiatowa.

Przy niewydolności nerek bardzo duże znaczenie odgrywa też właściwy sposób odżywiania. W tym schorzeniu niezwykle istotną zasadą jest ograniczenie ilości spożywanego białka. Jednakże nie należy tych produktów wykluczać całkowicie z codziennego menu. Najważniejsze jest to, aby przyjmować do swojego organizmu pełnowartościowe białko, a więc jajka, czy mleko. Koniecznie należy też prowadzić dokładny bilans wodny. Gdy są obrzęki, należy ograniczyć z menu sód, a więc zrezygnować z soli, kiszonek i produktów wędzonych.