Śmiej się, a szybciej schudniesz! Czyli jak śmiech pomaga w odchudzaniu:)

odchudzająca kuracja śmiechem - jak wykorzystac śmiech w odchudzaniu

Śmiech ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze ciało. Dlaczego nie wykorzystać go w odchudzaniu? Przeczytaj, jak przyspieszyć odchudzanie dzięki kuracji śmiechem:) Artykuł pochodzi z mojej książki „Schudnij z przyjemnością”.

„Czy marzy Ci się solidny trening, który nie wymaga żadnego wysiłku i naprawdę jest PRZYJEMNY? Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Istnieje taki sposób, który pomoże Ci wzmocnić mięśnie brzucha i spalić 120 kcal w 10 minut bez ruszania się z łóżka, czy wstawania z krzesła! Brzmi jak reklama jakiejś cudownej pigułki, czy pasa odchudzającego? Nic podobnego!  Jest to odchudzająca TERAPIA ŚMIECHEM!

Na świecie istnieją kliniki, w których leczy się śmiechem bardzo poważne choroby. Więc dlaczego nie spróbować tej metody w odchudzaniu! Zwłaszcza wtedy, gdy Twoje samopoczucie pozostawia wiele do życzenia i masz mniej czasu na uprawianie sportu.Jak śmiech działa na Twoje ciało

Śmiech wpływa pozytywnie na krążenie i ciśnienie krwi, wzmaga bicie serca, wentylację płuc, ćwiczy mięśnie szkieletu. Pobudza również pracę wątroby, trzustki, śledziony, jelit i woreczka żółciowego, dzięki temu poprawia się trawienie i przemiana materii! Jedna minuta wesołości daje tyle, co 45 minut relaksu i pozwala spalić około 12 kalorii. Nawet przedłuża życie o około 10 minut! Jednocześnie, w trakcie śmiechu, zwiększa się wydzielanie przeciwciał i innych substancji wspierających system odpornościowy. Osoby wesołe mają jędrną skórę i niewiele zmarszczek, ponieważ często „gimnastykują” twarz. Śmiech jest jak masaż i kosmetyk w jednym! Działa też jak lekarstwo: osłabia dolegliwości astmy i migreny. Śmiech powoduje uwalnianie endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które mają działanie przeciwbólowe, osłabiają depresję i stany lękowe. Najbardziej pozytywnie działa śmiech intensywny, głęboki i niewymuszony.

Co daje śmiech w odchudzaniu

Śmiech ma przede wszystkim zbawienny wpływ na Twoją psychikę! A na pewno przekonałaś się nieraz, że dobry nastrój pomaga utrzymać dietę i motywację do ćwiczeń. To przede wszystkim psychika decyduje o sukcesie w odchudzaniu. Humor pomoże Ci odreagować przeciwności losu, zagrożenie i stres. Dobry nastrój i uczucie szczęścia spowodują, że dużo rzadziej będziesz miała chwile słabości i napady głodu!

Śmiech z powodzeniem może zastąpić Ci słodycze! Jest zdecydowanie najlepszym i najzdrowszym ich substytutem (powoduje wydzielanie endorfin podobne jak czekoladki).

Śmiech działa jak:

GIMNASTYKA: kiedy się śmiejemy, pracuje przepona, mięśnie pleców i brzucha, a także mięśnie twarzy. Podczas śmiechu często ruszamy ramionami, rękami, nogami i głową

MASAŻ: tętnicy szyjnej, serca, śledziony, wątroby

JOGGING: śmiejąc się, nabieramy w płuca dużo powietrza, jak przy bieganiu

FAT BURNER: w zależności od intensywności śmiechu możesz spalić nawet do 120 kcal w 10 minut!

Jak schudnąć dzięki kuracji śmiechem

jak śmiech pomaga w odchudzaniu

Po pierwsze

Nie traktuj siebie zbyt poważnie. Żartuj sama z siebie i z tego, że „wiecznie jesteś na diecie”:). Zbyt posępne podchodzenie do kwestii odchudzania zdecydowanie utrudnia osiągnięcie sukcesu. Zamiast się zamartwiać, że zjadłaś za dużo, zacznij żartować sama z siebie i śmiej się jak najwięcej, żeby spalić kalorie!

Po drugie

Nie broń się przed łaskotkami! Jeżeli Twój towarzysz życia lubi Cię łaskotać, nie zabraniaj mu tego! Łaskotki pobudzają mięśnie przepony do uzdrawiających wibrujących ruchów. Dzięki nim śmiejesz się bardzo intensywnie i spalasz dodatkowe kalorie!

Po trzecie

Czytaj jak najwięcej dowcipów. Śmiej się z nich i ucz się je opowiadać. W Internecie bardzo łatwo jest znaleźć naprawdę śmieszne dowcipy.

Po czwarte

Znajdź kabaret, który najbardziej Cię śmieszy. Oglądaj jego skecze w telewizji lub w Internecie. Wybierz się na przedstawienie, aby zobaczyć Twoich ulubieńców na żywo. Gdy rozbawi Cię jakaś scena lub dialog, staraj się śmiać jak najdłużej! Im intensywniej, tym lepiej! Po pewnym czasie wyrobisz w sobie nawyk śmiania się w sytuacjach, w których dotąd tego nie robiłaś. I właśnie o to chodzi!

Po piąte

Obracaj się w towarzystwie ludzi z poczuciem humoru. Na pewno masz w swoim otoczeniu osobę wyjątkowo dowcipną. Nie obrażaj się nawet, jeśli żartuje sobie właśnie z Ciebie. Towarzystwo takich ludzi może pomóc Ci schudnąć! Śmiech jest zaraźliwy – gdy ktoś obok Ciebie reaguje rozbawieniem na różne sytuacje, Ty też niepostrzeżenie zaczynasz unosić kąciki ust. Nie bój się tego! Śmiej się jak najwięcej! Często to mężczyźni mają większą łatwość żartowania sobie ze wszystkiego, dlatego dowcipy Twojego towarzysza życia są jak najbardziej wskazane!”

Przeczytaj inne fragmenty mojej książki: „Zasady planowania skutecznej diety odchudzającej” „10 sposobów na wzmocnienie motywacji w odchudzaniu” oraz recenzję mojej książki>>>

Jeśli zainteresowała Cię moja książka, możesz zamówić ją wpisując swoje dane do formularza

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Fragment książki

  schudnij-z-przyjemnoscia

  Aneta Stolarz „Schudnij z przyjemnością. Podręcznik radosnego odchudzania”

  Wydanie I

  Rok wydania 2014

  Ilość stron 148

  Wydawnictwo Vital

  Redakcja Mariusz Warda

  Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

  30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.