Garnki na indukcję – jak znaleźć najlepsze modele?

ARTYKUŁ GOŚCINNY

Kuchenki indukcyjne podbijają serca użytkowników na całym świecie, w tym także w Polsce. Są wydajniejsze i zużywają mniej prądu. Warto jednak pamiętać, że takie sprzęty wymagają zastosowania odpowiednich garnków. Do gotowania indukcyjnego nie można używać zwykłych naczyń. Dlaczego tak jest i jak wybrać dobre garnki na indukcję? Oto krótki poradnik?

  1. Jak działają kuchenki i garnki indukcyjne?
  2. Charakterystyka dobrych garnków indukcyjnych

Jak działają kuchenki i garnki indukcyjne?

Kuchenki indukcyjne oparto na prostej fizycznej zasadzie związanej ze zjawiskiem indukcji, które opiera się na zasadzie elektromagnetyzmu. Oznacza to, że do generowania energii potrzebne są fale magnetyczne. W nowoczesnych kuchenkach wykorzystuje się takie fale, które generują specjalne płaskie cewki. Są one umieszczone pod ceramiczną płytą. Właśnie w tych zwojach przepływa zmienny prąd elektryczny, z którego wytwarzane jest ciepło w momencie zetknięcia dna naczynia indukcyjnego z powierzchnią płyty kuchenki. Właśnie dlatego do gotowania na kuchenkach indukcyjnych wymagany jest specjalny rodzaj naczyń. Takie produkty dostępne są na stronie europ24.pl. Są one wyposażenie w specjalne dno ferromagnetyczne, które pozwalają na wytarzanie prądu. Garnki na indukcję mają z reguły trochę grubsze dno w porównaniu do ich tradycyjnych odpowiedników. Jak w takim razie znaleźć dobre garnki na indukcję?

Charakterystyka dobrych garnków indukcyjnych

Przede wszystkim kupując garnki indukcyjne, należy zwrócić uwagę na oznaczenia. Garnki na indukcję – europ24 mają specjalne symbole grzałki. W ten sposób nie popełnimy błędu przy wyborze odpowiedniego modelu. Najczęściej są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu łatwo je czyścić, potrawy nie przywierają. Materiał ten jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Naczynia te są z reguły droższe, jednak solidnie wykonane, dlatego można z nich korzystać przez wiele lat nawet przy wysokim stopniu eksploatacji. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar naczyń. Kuchenki indukcyjne mają dokładnie określony rozmiar palników, które nagrzewają się do średnicy naczynia. Oznacza to, że przestrzeń pomiędzy naczyniami nigdy nie będzie gorąco. Taka technologia znacznie podnosi bezpieczeństwo gotowania. Garnki na indukcję można kupić w wielu postaciach. Dostępne są patelnie, małe rondelki czy duże modele idealne do gotowania potraw dla większej liczby osób. Taka różnorodność sprawia, że można przyrządzić każdą potrawę. Dodatkowo jedzenie nie przywiera, a naczynia bardzo łatwo jest umyć. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.