Ile kalorii powinnam jeść, aby schudnąć?

ile kalorii jeść aby szybko schudnąć

Przygotowanie indywidualnej diety odchudzającej jest trudnym zajęciem, w którym specjalizują się dietetycy. Ja pokaże Wam dzisiaj podstawy układania diety o obniżonej kaloryczności.

Dieta odchudzająca, ubogoenergetyczna to najbardziej popularna z diet. Na kursach dietetycznych przekonałam się, że układanie osobistej diety jest tak naprawdę bardzo skomplikowane…

Wartość energetyczna indywidualnego jadłospisu musi być dopasowana do wagi, wieku, wzrostu i aktywności fizycznej klienta, a dodatkowo każdego dnia musimy przyjmować odpowiednie ilości poszczególnych składników odżywczych czyli białka, tłuszczu i węglowodanów. Istotne w diecie jest także przyjmowanie odpowiednich ilości witamin oraz procentowe rozłożenie kaloryczności dań na poszczególne posiłki.

Dlatego jeśli poważnie podchodzisz do odchudzania lub masz naprawdę dużo kilogramów do zrzucenia, warto skorzystać z profesjonalnej porady dietetycznej. Profesjonalnie opracowaną dietę znajdziesz tutaj>>>

Samodzielne układanie diety może przysporzyć wielu problemów , ale z pomocą przychodzi nam Dziennik Kalorii, który za ciebie wyliczy kaloryczność i zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów w każdym posiłku. Ja korzystam z Dziennika Kalorii>>>, aby obliczyć wartość energetyczną dań, które publikuję na moim blogu.

aplikacja

W dzisiejszym wpisie omówię podstawy układania diety odchudzającej – czyli przedstawię krok po kroku, jak dopasować ilość przyjmowanych kalorii do wieku, wzrostu i wagi oraz aktywności fizycznej.

Do dzieła:

Najpierw wyliczamy podstawową przemianę materii. Oto wzór dla kobiet:

PPM=(10xW)+(6,25xH)-(5xA)-161

W to waga w kilogramach, H to wzrost w centymetrach, A to wiek

Następnie obliczamy indywidualne całkowite zapotrzebowanie energetyczne (całkowitą przemianę materii) mnożąc PPM przez współczynnik aktywności fizycznej 1,4 1,5 1,7 lub 2 – w zależności od tego, jak intensywnie się ruszamy w ciągu dnia:)

CPM=PPMx1,7

Wynik stanowi podstawę do ustalenia wartości energetycznej diety. Następnie od wyniku musimy odjąć odpowiednią ilość kalorii – przykładowo, jeżeli chcemy chudnąć 1 kg tygodniowo, odejmujemy 1000.

I w ten właśnie sposób dietetycy ustalają wartość energetyczną indywidualnej diety. Potem konieczne jest jeszcze dokładne ustalenie, ile poszczególna osoba powinna spożywać białka, tłuszczu i węglowodanów.

Polecam skorzystanie z Dziennika Kalorii, który w kilka sekund wyliczy Twoje indywidualne zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Dziennik znajdziesz tutaj>>>

Dieta zapewniająca właściwe proporcje składników odżywczych jest naprawdę skuteczna i jeśli zależy Ci na tym, by schudnąć w zdrowy i efektywny sposób, warto skorzystać z profesjonalnego serwisu dietetycznego, by nie popełnić błędów żywieniowych.

Ja polecam Dietę Extra Smaczną, którą można pobrać tutaj>>>

Piękna pogoda motywuje do pracy nad swoim ciałem:) Trzymam za Was bardzo mocno kciuki i życzę zadowolenia ze swojego ciała:)

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.