Jak działa szczoteczka soniczna?

WPIS GOŚCINNY

Myślisz o zakupie szczoteczki do zębów? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się podstawowe informacje na jej temat oraz m.in. jak używać szczoteczki sonicznej. 

 

Jakie rodzaje szczoteczek do zębów wyróżniamy?

Wśród produktów do mycia zębów wyróżnia się kilka jej rodzajów tj.:

  • Szczoteczka manualna – jest najstarszym i najprostszym wariantem szczoteczki. Nadal jest najczęściej wybieranym wariantem szczoteczki. 
  • Szczoteczka elektryczna – wyposażona jest ona w mały silnik elektryczny, który napędza główkę. Wytwarza się w ten sposób ruch rotacyjny i pulsacyjny o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu czyszczenie zębów jest znacznie łatwiejsze i usuwa się zanieczyszczenia z płytki nazębnej oraz wszelkie osady. Szczoteczka elektryczna pracuje wykonując do 8 800 ruchów na minutę.
  • Szczoteczka soniczna – jest najnowszym i póki co najlepszym wynalazkiem, który ułatwia właściwą higienę jamy ustnej. Za czyszczenie jamy ustnej odpowiadają fale dźwiękowe. Końcówka szczoteczki sonicznej zazwyczaj jest podłużna, a główka może wykonywać w zależności od modeli od 30 000 do 42 000 ruchów na minutę.

Co warto wiedzieć na temat szczoteczki sonicznej?

Wybierając szczoteczkę warto zwrócić uwagę na to jaka jest główka szczoteczki oraz włókna szczoteczki i dostosować ją do swoich wymagań. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje szczoteczka soniczna, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena waha się od 100 zł. do nawet ponad 1000 złotych, w zależności od funkcjonalności jakie posiada soniczna szczoteczka. Działanie szczoteczki sonicznej może być na baterię lub ładowanie za pomocą akumulatora. Często polecanym produktem jest szczoteczka soniczna oral b

Co ważne szczoteczek sonicznych mogą używać również dzieci. Powinny być do nich dostosowane i m.in. mieć:

  • mniejszą częstotliwość ruchów,
  • inną budowę główki, dostosowaną do rozwijających się jeszcze zębów najmłodszych użytkowników,
  • kolorowy i wesoły design oraz melodyjkę, która zachęca do regularnego szczotkowania.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Pewnie wiele osób zastanawia się jak działają szczoteczki soniczne. Szczoteczka soniczna opiera swoją pracę na innych zasadach fizyki niż np. szczoteczki elektryczne. Dzięki temu używając szczoteczkę soniczną znika ograniczenie dotyczące kształtu główki. Przez co szczoteczki soniczne przypominają wyglądem klasyczne, manualne produkty do mycia zębów.

Druga konsekwencja to przekroczenie granicy maksymalnych obrotów dla szczoteczek rotacyjnych. Dzięki wysokiej częstotliwości drgań wibracji ulega również powietrze nawet cztery milimetry od końców włosia. Dzięki temu myć zęby szczoteczką soniczną można całą płytkę nazębną i ciężko dostępne miejsca w jamie ustnej. Mycie zębów szczoteczką soniczną jest zdecydowanie bardziej efektywne niż szczoteczką elektryczną. Szczoteczka elektryczna wykonuje bowiem znacznie mniej ruchów. 

 

Jakie produkty używacie do czyszczenia zębów i higieny jamy ustnej?

 

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.