Jak zadbać o zbilansowaną dietę dla całej rodziny w nowym roku szkolnym?

WPIS GOŚCINNY

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, a wraz z nim – powrót do wielu obowiązków. Jako rodzic będziesz musiał zadbać o zapewnienie dzieciom pełnowartościowych posiłków – zarówno tych do szkoły, jak też po powrocie do domu. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak istotna jest zdrowa dieta w świetle rozwoju dziecka. Co zrobić, kiedy nie ma czasu na „stanie przy garach”? Rozwiązaniem jest zdrowa dieta pudełkowa.

Dieta pudełkowa – Poznań je zdrowo

Dobrym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa poznań ma do zaoferowania zbilansowane posiłki, dostarczane wprost do domu. Catering dietetyczny dostarczy jedzenie również mieszkańcom okolicznych miejscowości, a mianowicie Lubonia i Komornik. Posiłki przygotowane są wyłącznie ze świeżych produktów wysokiej jakości w Centrum Produkcyjnym z wdrożonym systemem HACCP (ang. Hazard Analysis Critical Control Points).

Ponadto jadłospisy układane są zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia oraz wytycznymi WHO. Oznacza to, że dostarczają organizmowi odpowiedniej ilości witamin oraz kompletu makro- i mikroskładników odżywczych. Inspiracją do stworzenia jadłospisów jest niezwykle zdrowa (ale też smaczna) kuchnia śródziemnomorska. Tak naprawdę do wyboru masz jednak kilka różnych diet, które zaspokoją potrzeby twoje i całej twojej rodziny.

Nie łudźmy się – nikt nie ma obecnie czasu na przygotowywanie posiłków o tak wysokiej wartości odżywczej, a do tego smacznych. Szczególnie, gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny i wszyscy członkowie rodziny są w rozjazdach praktycznie każdego dnia. Ciężko poświęcić uwagę przyrządzaniu posiłków, kiedy trzeba zawieźć dziecko na zajęcia dodatkowe, a inne odebrać z basenu lub od koleżanki. Nie wspominając o zawodowych zobowiązaniach, które ciążą na każdym z nas.

Możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ diety pudełkowe zadbają o zdrowie twojej rodziny.

Catering dietetyczny dla całej rodziny – dlaczego warto?

Zdrowe posiłki są bardzo ważne – zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. Niemniej nowy rok szkolny przynosi najwięcej wyzwań najmłodszym członkom rodziny. Szkoła, odrabianie lekcji, przygotowywanie się do sprawdzianów, uprawianie sportu i realizowanie swoich pasji na zajęciach dodatkowych – wszystko to pochłania mnóstwo energii. Trzeba dostarczyć więc organizmowi odpowiednio skomponowane i świeże posiłki, które są źródłem tak niezbędnej energii.

Nie warto robić tego „po łebkach”, sięgając po dostępne w każdym markecie gotowce. Taki sposób odżywiania być może jest szybki i tani, ale na pewno nie jest zdrowy. W świetle rozwoju dziecka kluczowym elementem są regularne posiłki i zdrowe jedzenie (bez konserwantów, sztucznych składników, naturalne, wysokiej jakości itd.).

Zdrowe odżywianie jest ważne również dlatego, że wspomaga odporność dziecka. Zmorą każdego rodzica są szkolne infekcje, które w większości przypadków zaczynają się już we wrześniu. Aby tego uniknąć – warto postawić na zdrową dietę pudełkową.

Jaki rodzaj diety pudełkowej wybrać, by zaspokoić potrzeby całej rodziny?

Oczywiście można ze sobą łączyć różne diety – każda odpowiadająca potrzebom konkretnego członka rodziny. Wiele osób (w tym również dzieci) cierpi obecnie na różnego rodzaju alergie i nietolerancje pokarmowe. Catering dietetyczny w Poznaniu zapewnia posiłki również takim osobom. Do wyboru są diety bez laktozy lub bez glutenu, a także wersja dla wegetarian.

Jeżeli zatem masz w domu małego alergika – catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem dla twojej rodziny. Może się bowiem zdarzyć, że dla każdego członka rodziny musiałbyś przygotowywać osobny obiad. Dzieci bez alergii mogą mieć zupełnie inne preferencje żywieniowe. Podobnie, jak młodsze dzieci wolą jeść co innego niż młodzież. A do tego trzeba zapewnić wartościowe posiłki również sobie i dorosłym członkom rodziny. Wydaje się to karkołomnym zadaniem w pędzie współczesnego świata.

Nie wspominając o tym, że przygotowanie zdrowych posiłków wymaga regularnego robienia dużych zakupów. W przypadku alergików czy osób z nietolerancjami pokarmowymi – również studiowania składów każdego produktu. To wymaga czasu, którego zwyczajnie nie mamy!

Zamawiając dietę dla alergika, możesz być pewien, że w środku znajdziesz wyłącznie bezpieczne dla tej osoby składniki.

Catering dietetyczny dla niejadka? Jak najbardziej!

No, tak. Zamówiłeś dietę, a dziecko nie chce jeść i marudzi nad talerzem obiadu, a tobie się spieszy? Nic z tych rzeczy!

Z cateringiem dietetycznym możesz dobierać posiłki samodzielnie i decydować się tylko na te, które zasmakują twojemu niejadkowi. Oczywiście warto stawiać na zróżnicowane posiłki. Niemniej ważne jest, by dziecko jadło regularnie i zdrowo. Dostępna jest na przykład dieta Flex, która pozwala na samodzielny dobór posiłków.

Jeżeli natomiast zależy ci na typowo domowym jedzeniu, byście po prostu mogli zjeść zdrowy i smaczny obiad po powrocie do domu – świetnym rozwiązaniem będzie wówczas wzorcowa dieta Optimum. Pamiętaj też, że w każdej z diet możesz wybrać kaloryczność (dla diety Optimum: 1800, 2000 lub 2500 kcal). Dostępna jest również dieta Sport, skomponowana specjalnie dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia i uprawiają sport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.