Najskuteczniejsze diety odchudzające

MATERIAŁ PARTNERA

Nowy rok to czas na to, aby zadbać o siebie. Wiele osób wychodzi z takiego założenia widząc w swoim lustrze dużą ilość nadprogramowych kilogramów. Również i Ty postanowiłaś porzucić niezdrowe jedzenia na korzyść zdrowej, dobrze zbilansowanej diety. Którą dietę wybrać? Jakie są najskuteczniejsze diety odchudzające?

Czym jest dieta Adele?

Wśród jednych z najpopularniejszych znajduje się dieta sirtuinowa. Wielu mówi o niej dieta Adele. Dlaczego? Ponieważ zrobiło się o niej głośno po tym, jak brytyjska piosenkarka Adele pokazała swoje nowe oblicze. Jej spektakularna metamorfoza odbiła się szerokim echem w wielkim świecie. Dlatego też ta restrykcyjna dieta nazwana została także jej imieniem. Na czym ona dokładnie polega?

Tego rodzaju dieta polega na spożywaniu takich produktów spożywczych, które zawierają w sobie sirtuiny. Są to białka enzymatyczne, które posiadają zdolność aktywacji genów długowieczności. To one są również odpowiedzialne za kontrolowanie gospodarki węglowodanowo tłuszczowej. O jakich dokładnie produktach spożywczych jest mowa? Na tej liście znajduje się m.in.:

 • zielona herbata Matcha,
 • czerwone wino,
 • truskawki,
 • daktyle,
 • jarmuż,
 • rukola,
 • lubczyk,
 • natka pietruszki,
 • seler naciowy,
 • czerwona cebula,
 • czerwona cykoria.

Wino? Nie tylko ono, ale również gorzka czekolada zawiera sirtuiny, dlatego też można pozwolić sobie na jej spożycie.

Co należy wiedzieć o tej diecie? Jest ona polecana, ale jest bardzo restrykcyjna. Nadal trwają badania nad działaniem sirtuin. Uważa się, że na tego rodzaju dietę nie powinny przejść kobiety w ciąży, osoby wykonujące prace wymagające dużego wysiłku fizycznego, dzieci, osoby chore, a także sportowcy.

Niezbyt skomplikowany plan żywieniowy

Jaka jest jeszcze najskuteczniejsza dieta odchudzająca? Często mówi się o diecie śródziemnomorskiej. Poniekąd ma na to wpływ fakt, że bazuje ona na mało skomplikowanych składnikach. Dlatego też polecana jest ona dla osób, które nie lubią marnować czasu na zbyt długie stanie w kuchni.

Często można się z nią również spotkać u wegan. Ucieszą się z niej również te osoby, które chętnie próbują potraw greckich, włoskich, czy też hiszpańskich. Co leży u podstaw planu żywieniowego? Duża ilość warzyw oraz owoców. Zabronione jest również przygotowywanie potraw na głębokim tłuszczu.

Jedną z ciekawostek, które można zdradzić na temat tego rodzaju diety jest to, że tak naprawdę jej głównym założenie nie było pozbycie się nadwagi. Osoby układające taki plan żywieniowy chciały raczej pójść w kierunku przedłużenia życia. Utrata dodatkowych kilogramów okazała się takim pozytywnym skutkiem ubocznym.

Dieta Dash i nadciśnienie tętnicze

Całkiem możliwe, że zainteresuje Cię dieta DASH, która powstała po to, aby móc poradzić sobie z nadciśnieniem tętniczym. Głównym założeniem tego rodzaju żywienia jest zwiększenie spożycia produktów bogatych w składniki mineralne pomagające w obniżaniu ciśnienia tętniczego. Zaliczają się do nich m.in. potas, wapń, magnez.

Wynikają z niej jednak pewne zagrożenia, ponieważ maksymalnie ogranicza się spożycie soli, jak również czerwonego mięsa.

Gdzie szukać wartościowych porad na temat zdrowego odżywiania?

Jeżeli ktoś chciałby poszukać innych, dobrych i skutecznych diet, to powinien wejść na https://dbam-o-siebie.pl/.Jest to strona, która została stworzona po to, aby w jednym miejscu zgromadzić cenne porady dla wszystkich – niezależnie od tego, ile ma się dokładnie lat, czy też na jakim stanowisku pracuje. Nowy rok to dobry moment na to, aby w końcu zrobić coś pozytywnego dla siebie.