Garnki na indukcję, czyli jak komfort gotowania wpływa na utrzymanie zdrowej diety?

WPIS GOŚCINNY

Garnki – niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. A z pewnością kuchni, w której pragnie się przygotowywać zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Jakie znaczenie ma jakość garnków i pozostałych akcesoriów w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety? W pierwszej chwili nie wydaje się to aż tak istotne. Niemniej warto przejrzeć szafki w kuchni i sprawdzić, czy aby na pewno wyposażenie pozwala nam na przygotowywanie zdrowych obiadów. Jeśli nie – pierwszym krokiem ku zmianie nawyków może być właśnie… zmiana garnków!

  1. Garnki na indukcję – dlaczego są warte uwagi?
  2. Garnki – jak wybrać optymalny komplet?

Garnki na indukcję – dlaczego są warte uwagi?

 

Garnki na indukcję to innowacyjne naczynia do przygotowywania posiłków. Jeżeli czeka cię wymiana garnków, to zdecydowanie pomyśl o tej opcji i zajrzyj na europ24.pl. Garnki na indukcję zapewniają szybsze przygotowanie potrawy i pozwalają oszczędzić energię. Co za tym idzie – gotowanie staje się komfortowe i bardziej ekonomiczne. Wszystko to skłania do przygotowywania posiłków we własnej kuchni, zamiast sięgać po gotowe rozwiązania lub catering. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze. Nie ma nic lepszego od przygotowanego własnymi rękami posiłku ze sprawdzonych składników.

Garnki – jak wybrać optymalny komplet?

Ważny jest materiał, z jakiego wykonane są garnki na indukcję. Stal nierdzewna jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, a ponadto niezwykle trwała i odporna na czynniki zewnętrzne – tak mechaniczne, jak i chemiczne. Garnki, wykonane z żeliwa, nagrzewają się z kolei błyskawicznie, lecz jednocześnie można się poparzyć, np. dotykając rączki. Emalię można zaś zarysować, podobnie zresztą, jak teflon. Dostępne są także garnki ceramiczne, których powłoka nie wchodzi w interakcję z przygotowywaną żywnością – zapewniają zatem zdrowe przygotowanie obiadu, jednakże nie zawsze występują w wersji na indukcję. Pamiętać należy, że garnek na indukcję musi mieć nienagannie płaskie dno (aby pole indukcji wykryło garnek). Wybierając komplet garnków, należy zwrócić uwagę na to, aby skomponować uniwersalny zestaw, który posłuży przez lata. Niezbędne będzie więc kupno garnków przynajmniej o dwóch różnych wielkościach – duży (np. do gotowania rosołu) oraz mniejszy. Przydadzą się także: rondel, brytfanna, duża i mała patelnia.

Podsumowując; posiadanie w kuchni zestawu dobrej jakości garnków przekłada się na przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków. To jest z kolei podstawą utrzymywania zdrowej diety i prawidłowych nawyków żywieniowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.