Reduktory tłuszczu – jakie ich rodzaje są dostępne na rynku?

ARTYKUŁ GOŚCINNY

Walka o wymarzoną sylwetkę jak z czasopism dla kulturystów i branży fitness jest zwykle długa, żmudna i niestety często kończy się naszą przegraną. Zwłaszcza w pandemii i lockdownie, kiedy siłownie są zamknięte, a większość z nas pracuje zdalnie, spalanie tkanki tłuszczowej jest utrudnione. Z pomocą mogą przyjść reduktory tłuszczu.

Obecna sytuacja na świecie nie sprzyja dbaniu o formę. Możliwości treningu są ograniczone, a siedzenie w domu skłania nas do jedzenia dużych ilości przetworzonych jedzenia i kalorycznych przekąsek. Ratunkiem mogą być spalacze tłuszczu. Co to za preparaty i jak działają? 

Reduktory tłuszczu – co to takiego?

Reduktory tłuszczu to najprościej mówiąc suplementy diety, wpływające na przyspieszenie metabolizmu, zintensyfikowaniu przemiany materii organizmu, a tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Reduktory tłuszczu nie tylko spalają tłuszcz, ale też zapobiegają odkładaniu nowej tkanki tłuszczowej. Ponieważ są to substancje zawierające w składzie wiele naturalnych, roślinnych składników, wykazują wiele pozytywnych „skutków ubocznych” jak poprawa koncentracji czy wydajności organizmu. 

Reduktory tłuszczu – rodzaje 

Reduktory tłuszczu (inaczej spalacze tluszczu) ze względu na sposób działania można podzielić na kilka grup: 

  • Fat burnery – dzięki zawieraniu w składzie takich substancji jak ekstrakt z zielonej herbaty czy L-karnityna pozwalają na intensywniejsze spalanie tłuszczu, zwłaszcza podczas treningu. 
  • Termogeniki – działają na bazie termogenezy. Ich składniki powodują podwyższenie temperatury ciała, w wyniku czego wzrasta metabolizm. Jednocześnie przyspieszają akcję serca, imitując zachowanie organizmu w czasie intensywnego wysiłku. Ich stosowanie wymaga zażywania suplementów minerałów witamin, ponieważ te są szybko wypłukiwane z organizmu przy wzmożonej potliwości.
  • Reduktory apetytu – substancje, których działanie opiera się na zmniejszeniu apetytu. Ich składniki (np. błonnik) wypełniają żołądek, zapewniając uczucie sytości. Dzięki temu rzadziej sięga się po przekąski, a spożywane posiłki są mniej obfite. 
  • Lipotropy – substancje wywołujące lipolizę, tzn. rozbijanie cząsteczek tłuszczu na drobniejsze i łatwiejsze do spalenia.
  • Sprzężony kwas linolowy CLA – substancja wykazująca łagodne działanie termogeniczne.

Powyższe specyfiki znajdziemy w sklepach takich jak Buduj Masę: https://www.budujmase.pl/sklep/reduktory-tluszczu/

Czy stosowanie reduktorów tłuszczu jest bezpieczne?

Same składniki reduktorów tłuszczu są zdrowe i bezpieczne, w końcu to w większości naturalne ekstrakty. Jednak sposób działania reduktorów tłuszczu przez termogenezę wyklucza sporą grupę osób ich użycia. Na pewno po reduktory tłuszczu nie mogą sięgać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Powinny też unikać ich osoby cierpiące na choroby neurologiczne, choroby układu krążenia, nadciśnienie, problemy z tarczycą i cukrzycę.

Trzeba pamiętać, że żadne reduktory tłuszczu nie są magicznymi tabletkami, których połknięcie sprawi, że następnego dnia  waga przedstawi mniejszą wartość. Żeby działanie reduktorów tłuszczu było skutecznie, konieczne jest stosowanie właściwej dla naszych potrzeb diety i regularny trening.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.