– Dietetyczne przepisy –

Dietetyczna sałatka colesław 100 kcal

Dietetyczna sałatka colesław 100 kcal. Poznaj moją wersję tej pysznej sałatki, którą znają wszyscy miłośnicy KFC i myślę, że nie tylko:) Zrobiłam kilka małych zmian i ten dietetyczny przepis możesz z powodzeniem włączyć do swojej diety niskokalorycznej:)

Podstawowymi składnikami sałatki colesław jest marchewka i kapusta. Czyli baza naszego przepisu jest jak najbardziej dietetyczna. Problemem w tej pysznej sałatce była duża ilość majonezu i cukru. My zastosujemy majonez domowej roboty oraz cukier brzozowy ksylitol w niedużej ilości.

Majonez dobrej jakości, mimo tego że ma dużo kalorii, jest całkiem wartościowym produktem ze względu na zawartość żółtek. Najlepszy jest oczywiście majonez wykonany samemu w domu. Jak go robić przeczytasz tutaj.

Bardzo lubię białą kapustę w połączeniu z odrobiną majonezu. Na szczęście sama kapusta prawie nie ma kalorii, więc całkiem spora porcja naszej sałatki colesław ma tylko 200 kcal! Właśnie za to tak cenię warzywa – są niskokaloryczne i mają mnóstwo witamin. Dzięki nim nawet małe „majonezowe szaleństwo” jest wybaczalne na diecie:) Zresztą skosztujcie sami:)

Dietetyczna sałatka colesław – 2 porcje po 100 kcal

 

Składniki:

Sos:

Przygotowanie:

Poszatkowaną kapustę i marchewkę startą na tarce z grubymi oczkami włóż do miski. Przygotuj sos: wymieszaj cukier z mlekiem, aż się rozpuści. Dodaj pozostałe składniki, sok z cytryny do smaku i dopraw solą i pieprzem. Wymieszaj kapustę z sosem i dopraw solą i pieprzem.

Sałatka colesław może być z powodzeniem włączona do diety 1000 kalorii, 1200 kcal, 1300 kcal lub 1500 kcal. Najlepiej jeśli zjesz ją na kolację lub jako dietetyczną przekąskę. Przekonaj się, jak łatwo możesz ułożyć swoją własną dietę odchudzającą z moich dietetycznych przepisów. Życzę zadowolenia ze swojego ciała i miłego dietowania!

Dołącz do mnie na instagramie i odbierz dietę za darmo!

30 dnia każdego miesiąca spośród wszystkich osób, które obserwują mnie na instagramie, losuję jedną osobę, która otrzyma indywidualną dietę ułożoną przeze mnie za darmo !

 

 

Exit mobile version